Δυνατή Καλλιθέα στην Ιεράπετρα! (+video)

Χθες λοιπόν  στην Ιεράπετρα η Καλλιθέα ήταν σαφώς καλύτερη και επικράτησε με 1-2 του ΟΦ Ιεράπετρας στο Βουζουνεράκειο.
H ομάδα του Λεωνίδα Βοκολου αξιοποίησε το καλό της 10λεπτο και με την κεφαλιά του Δούμτση στο 29′ άνοιξε το σκορ.

Στην επανάληψη, η κρητική ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει όμως ο Μουνιέ με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής στο 68′ έβαλε μπροστά με 2 γκολ την ομάδα της Αθήνας. Ενα λεπτό αργότερα, ο ΟΦΙ κέρδισε πέναλτι, ο Μεσίντορο ήταν εύστοχος και το ματς απέκτησε ξανά ενδιαφέρον. Η ομάδα του Βεργέτη ανέβασε τις γραμμές της και προσπάθησε να πάρει τουλάχιστον τον βαθμό. Ήθελε αλλά δεν μπορούσε ο ΟΦΙ… Τελικά η Καλλιθέα κράτησε με σχετική ευκολία το σκορ και έτσι το ματς ολοκληρώθηκε με νικήτρια την Καλλιθέα.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Κοντοές, Ντι Λορέντζο (62’ Βουό), Ντε Λορέντζι, Κάρδαρης, Ψάνης, Λεμονής, Μπενίτεζ (75’ Κατάλντι), Μεσσιδόρο (86’ λ.τρ. Τασιουλής), Αντερέγκεν, Χιμένεθ

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Κοντοχρήστος, Ρόσσι (60’ Κονέ), Ευαγγέλου, Ρέντζας, Μπουλούλης, Χατζηδίμπας, Σαντάνα, Μουνιέ, Δούμτσης (76’ Βασιλούδης), Μάλτσι (76΄Κωστίκας).