Δύο στα δύο ο Ποτής Τσιριμπής στον Μανδραϊκό!

Δύο στα δύο ο Ποτής Τσιριμπής στον Μανραϊκό  που επικράτησε με 1-0 και του Αμβρυσσέα ,χάρις σε γκολ του Πασαλίδη στο 40′, ενώ την περασμένη Κυριακή είχε περάσει με 1-2 από την Μεσσήνη και τον Πάμισο, θυμίζουμε, στην πρεμιέρα τότε του νέου του γενικού διευθυντή στην ομάδα του Νίκου Παπαδάκη και της Μάνδρας!

Ηταν μία αναμέτρηση στην οποία η ομάδα του Μανδραϊκου ήταν καλύτερη,ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, με την ουσία, που δεν είναι άλλη από το γκολ να έρχεται στο 40′ με  ένα καταπληκτικό, σε εκτέλεση γκολ – του Χριστόφορου Πασαλίδη  που στην κυριολεξία δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο κίπερ.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι  ισορρόπησαν το παιχνίδι  ,έγιναν πιο επικίνδυνοι έχοντας και δοκάρι ,αλλά ο Μανδραϊκός είχε αρκετά  καλή αμυντική λειτουργία ενώ έβγαινε και στις αντεπιθέσεις, χωρίς όμως να μπορέσει να «κλειδώσει»  το δεύτερο γκολ που θα έδινε ένα μεγαλύτερο εύρος στη νίκη..

Μανδραικός: Iωσήπου-Χαλκιάς-Τσακίρης-Μαυρίδης -Στρατάκης-Μπούσης-Κωνσταντινίδης(31 ‘Μπόρι)-Μελετίδης(87 Κούστας)-Πασαλίδης(83 Στύλλα) -Ντούλιας(90 Πουλάκης)-Κατσίκιας

Aμβρυσσέας: Ντουμάνης -Στασινόπουλος(87 Τοράσι)-Καραλής -Τέλλος(65 Βλάχος)-Ξηρογιάννης-Μανιδάκης(75 Φωτόπουλος)-Σένκα- Βαζ-Δήμου-Αντωνίου(54 Στάρις)

Αμέσως μετά τη λήξη της αναμέτρησης, ο προπονητής του Μανδραϊκού, Βασίλης Σπάθας δήλωσε:

“Η νίκη αυτή είναι ιδιαίτερη και σημαντική γιατί είναι η δεύτερη σερί, κάτι που μας δίνει ακόμα μεγαλύτερη ψυχολογία για τη συνέχεια. Είμαι περήφανος για τα παιδιά που είτε έπαιξαν πολύ ,είτε λίγο τα έδωσαν όλα. Δεν «ψηλώνουμε» ξαφνικά. Χτίζουμε με κάθε βαθμό η βαθμούς και μαζεύουμε εμπειρίες για να γινόμαστε καλύτεροι. Από αύριο το πρωι το κεφάλι κάτω και δουλειά.”