Δύσκολα 2-1 η Βέροια τον Πιερικό και… πρωταθλήτρια!

Η Βέροια επικράτησε πολύ δύσκολα όμως παρακαλώ με σκορ  2-1 του Πιερικού και επέστρεψε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, καθώς η Καβάλα έχασε στο «Ανθή Καραγιάννη» 2-1 από τον Ολυμπιακό Βόλου.

Η αρχή έγινε στο 7ο λεπτό όταν Κόρνερ του Καραγιάννη από δεξιά, ο Πασάς πήρε την καρφωτή κεφαλιά, η μπάλα έσκασε στο εδαφος και κατέληξε στα δίχτυα του Τζήμα για το 1-0. Στο 24′ μετά από συνεργασία Πόζογλου – Λουκίνα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε στον Πασά που σούταρε πάνω σε αντίπαλο, για να φτάσει αριστερά στον Καραγιάννη που με ωραίο διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0. Με τον Δεμηρτζόγλου οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν το σκορ πριν την ανάπαυλα. Ενώ ο Μπουκουβάλας στο 44′ έχασε μοναδική ευκαιρία για ένα τρίτο γκολ για τη Βασίλισσα.

Στην επανάληψη οιαλλαγές και οι διακοπές δεν έδωσαν ρυθμό στο παιχνίδι. Στο 73′  ο Δεμηρτζόγλου έξω από την περιοχή με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη και μείωσε σε 1-2.

Διαιτησία: Καλός (σχετικά) ήταν ο Μπούμπας από τα Γιάννενα. Το ίδιο και οι βοηθοί του.

Διαιτητής: Μπούμπας (Ηπείρου)

Βοηθοί: Αναστασιάδης (Σερρών), Τυριακίδης (Μακεδονίας)

4ος: Βουρνέλης (Μακεδονίας).

ΒΕΡΟΙΑ (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας(90+1′ Μουχάλης), Παπαχρήστος, Πεταυράκης, Μαραγκός, Βεργώνης(74′ Οικονόμου), Μπλέτσας, Καραγιάννης(84′ Ντι Τζιοβάνι), Πασάς, Πόζογλου(74′ Σιμόνι) , Λουκίνας(74′ Στάμου)

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Παναγιώτου-Θεοδοσιάδης): Τζήμας, Τακίδης, Γιαλαμίδης, Κανταρτζής(70′ Γαλανόπουλος), Χαρτσιάς, Ίτσιος(76′ Τουλίκας), Ιντζόγλου(70′ Καρανάτσιος), Μαυρίδης(60′ Μακρής), Δεμηρτζόγλου, Γ. Κουκοδήμος(76′ Κρυεμάδι), Μπουόλι