Δύσκολα η Λάρισα, 1-0 τον Αιολικό

Νικηφόρα πρεμιέρα στα φιλικά για την ΑΕΛ που επικράτησε 1-0 του Αιολικού…

Φιλική νίκη με 1-0 επί του Αιολικού πέτυχε η ΑΕΛ με σκόρερ τον Κώστα Παπαγεωργίου, σε αναμέτρηση που έγινε στο προπονητικό κέντρο Καρπενησίου το Σάββατο (13/08) με αφορμή την προετοιμασία των δύο ομάδων, ενόψει της νέας σεζόν.

Το γκολ της ΑΕΛ μπήκε στο 72ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κώστα Παπαγεωργίου (φώτο) να διαμορφώνει το τελικό 1-0 για την ΑΕΛ. Ο τεχνικός των «βυσσινί», Παναγιώτης Γκουτσίδης, είχε την ευκαιρία να διαπιστώσει την αγωνιστική ετοιμότητα των παικτών του, στο πρώτο τους φιλικό.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (30′ Σουλούκος), Καλουτσικίδης, Μαϊδανός (30′ Κοζονού), Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Γαρουφαλιάς, Ραμίρεζ, Πλέγας, Μιλτιάδης, Μαυριάς, Όγκμποε (30′ Τσουμάνης).

Β’ ημίχρονο: Σουλούκος (65′ Αντωνόπουλος), Θ. Παπαγεωργίου, Γκοτζαμανίδης, Γωγουβίτης, Κοζονού (73′ Ζησούλης), Θωμαΐδης, Νινίκας, Γλυνός, Νίνο (73′ Κούκος), Τσουμάνης (65′ Κούστα).

Αιολικός (Γιακαλής): Πιττάτζιης, Κανελλόπουλος (77′ Μαγκράντζε), Παστρικος (84′ Τσουκαλάς), Χάϊδος, Μπιμπισίδης, Στεφάνοβιτς (89′ Κάμπελ), Γκίκα (59′ Μωυσίδης), Δερμιτζάκης, Μπιέλομπρεκ, Ζότο (59′ Μυτάκης), Χατζηστάμου (46′ Σκαθαρούδης).

Πηγή: aelole