Δύσκολα η Ρόδος στο φινάλε 1-0 το δυνατό Αιγάλεω – Ευχαριστούν την διαιτησία τα “Ελάφια”

Με  σκόρερ τον Μπαξεβάνο στο 89ο λεπτό η Ρόδος επικράτησε 1-0 του Αιγάλεω εντός έδρας και όπως γράψαμε και νωρίτερα στο Sportstonoto.gr, πλησιάζει όλο και πιο πολύ προς την κορυφή του νότου της Football League, με την δεύτερη σερί νίκη της στην Football League πήρε η Ρόδος, που επικράτησε 1-0 εντός έδρας του Αιγάλεω και έφτασε τους 10 βαθμούς όντας στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσαν δυο φορές να ανοίξουν το σκορ αλλά το Αιγάλεω κράτησε ανέπαφη την εστία του. Στο 55ο λεπτό ο Τσιλιγκίρης εκτέλεσε κόρνερ για το Αιγάλεω ο Τσιτσάρης πήρε την κεφαλιά αλλά απέκρουσε δύσκολα ο Πίτκας.

Η Ρόδος συνέχιζε να πιέζει, με το Αιγάλεω να περιμένει υπομονετικά να βρει χώρους στην αντεπίθεση. Όλα αυτά ως το 89ο λεπτό όπου σημειώθηκε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Ο Δελαπόρτας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Καψάλης πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι με τον Σικαλιά να λέει για ακόμα μια φορά «όχι». Ο Μπαξεβάνος με δυνατό σουτ στην επαναφορά δεν άφησε περιθώρια βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Διαιτησία:

Καλή ήταν σε γενικές γραμμές η διαιτησία όλων σήμερα στην Ρόδο, καθώς δεν υπάρχουν παράπονα από τις δύο αντίπαλες ομάδες.

Διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου Σπ. (Αχαΐας) – Καραθανάσης (Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)

Ρόδος (Βελιτζέλος): Πίτκας, Πεχλιβανόπουλος, Καψάλης, Ριτάκο, Καραγεώργης (46′ Χύσι), Δελαπόρτας, Αρναρέλλης (77′ Λίχτι), Μαρτσάκης (61′ Βουργουτζής), Μπαξεβάνος, Τσίπρας (77′ Μακρής), Σέρεντιουκ (61′ Ρεβυθόπουλος).

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Σταματάκης (64′ Λάσκαρης), Αναστασίου, Οικονόπουλος, Βλάχος, Μαχαίρας, Γουερέ (46′ Πινιώτης), Κασνέτσι (90′ Χαντί), Μπαρμπαρούσης, Τσίτσαρης, Τσιλιγκίρης (87′ Οκάν).