Έχασε από τον Τηλυκράτη στη Λευκάδα και “φωνάζει” ο ΑΟΔ… (+ ανακοίνωση, φάσεις, γκολ, δηλώσεις – νideos)

Έχασε από τον Τηλυκράτη στη Λευκάδα και “φωνάζει” ο ΑΟΔ… (+ ανακοίνωση, φάσεις,  γκολ, δηλώσεις – νideos)

Δεν τα κατάφερε λοιπόν ο ΑΟ Διαβολιτσίου να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα στην έδρα του Τηλυκράτη και γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1.

Οι «νερατζούρι» παρουσιάστηκαν σε ένα ακόμη παιχνίδι με πολλές απουσίες και σίγουρα αυτό έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην σημερινή αναμέτρηση.

Ο Τηλυκράτης Λευκάδας απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής στον 4ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής μετά το σημερινό 3-1 επί του Α.Ο. Διαβολιτσίου.

Η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με γκολ του Ταΐρη. Στο 44΄ ο Τόσκα με πέναλτι έκανε το 2-0 για τον Τηλυκράτη που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο 55΄ ο Νικλητσιώτης έκανε το 3-1 και στο 67΄ ο Ηλιόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Διαιτητής: Νίκου (Άρτας).Βοηθοί: Βατός – Μάνος (Άρτας): Παράπονα  από το Διαβολίτσι, όπως θα δούμε και παρακάτω.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Μπιμπισίδης, Παναγιωτόπουλος, Πανταζής, Καταγής, Τόσκα, Ταΐρης (90΄ Αλωπούδης), Νικλητσιώτης (75΄ Τσιότρας), Πετσίτης (90’ Κολοβός), Περιστέρης (77΄ Αζούδης), Σιμόνι (90΄ Μπαγκαλιάνης).

Α.Ο. Διαβολιτσίου (Μάρκος Στεφανίδης): Μπεσσής, Πιτσίλης (72΄ Γκελγκέρια), Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης (90΄+2 Τσουκαλάς), Πάγια, Στραβάκος, Τσιγαρίδης (59΄ Κρεμύδας), Μουλιάτος, Γουέρε, Ηλιόπουλος.

Ανακοίνωση του ΑΟ Διαβολιτσίου κατά  της διαιτησίας…

“Ντροπή και αισχος !!!

Ο διατητης Κος Νίκου και η παρέα του επηρέασαν  σήμερα το αποτέλεσμα του αγώνα της ομάδας μας με τον  Τηλυκρατη Λευκάδας!Στο 45’μονο τα δικά του μάτια είδαν και μόνο η δίκη του φαντασία επινόησε ανύπαρκτο πέναλτι στο αυτόβουλο πέσιμο του παίκτη του Τηλυκρατη!!!
Στο δε πρώτο γκολ της γηπεδούχου , που προήλθε από κόρνερ, προηγήθηκε πάνω από ένα μέτρο οφσάιντ , στο οποίο ο συνεργάτης του επόπτης έκλεισε τα μάτια !
Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τα σφυρίγματα του μεροληπτούσαν υπέρ της αντιπάλου!
Η αδικία εναντίον της ομάδας μας είναι  καταφανής !
Αν δεν υπήρξε δόλος τότε υπάρχει ανεπάρκεια …