Γ΄ Εθνική

Έχασε και απο το Κιβέρι η ΑΕΚ Τρίπολης…

Ερμής Κιβερίου κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 της ΑΕΚ Τρίπολης, σε φιλική αναμέτρηση όπου διεξήχθη στο ΔΑΚ Τρίπολης.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξαν αρκετές φάσεις για τις δύο ομάδες. Μόνο μία καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ Τρίπολης, η οποία λίγο έλειψε να βρει δίχτυα. Ο Τσαγλιτζόπουλος βγήκε μόνος του με τον πορτιέρε του Ερμή Κιβερίου, Καπάλα, ωστόσο αυτός του είπε “όχι” διατηρώντας ανέπαφη την εστία του.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Κολιόπουλος δέχθηκε ένα δυνατό μαρκάρισμα με αποτέλεσμα να αποχωρήσει τραυματίας από τον αγώνα.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι δύο ομάδες ανέβασαν ρυθμούς, έχοντας αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Τελικά το γκολ το πέτυχε ο Ερμής Κιβερίου, μετά από το κοντινό πλασέ του Βαρβουλέτου.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του αγώνα, ο Ερμής διπλασίασε τα τέρματα του. Ο Διαμαντής μετά από ωραία ενέργεια έφτασε στη μικρή περιοχή, προσπέρασε τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ Τρίπολης και στη συνέχεια πλάσαρε σε κενή εστία για το 0-2.

Ο τεχνικός των κιτρινόμαυρων, Δημήτρης Μεϊδάνης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεση του αλλά και σχηματισμούς.

Ωστόσο, η τραγική κατάσταση του αγωνιστικού χώρου του ΔΑΚ Τρίπολης δεν επέτρεψε στις δύο ομάδες να παίξουν το ποδόσφαιρο που ήθελαν.

Για την ΑΕΚ Τρίπολης αγωνίστηκαν: Καπατσώρης, Πετρόπουλος Ρ., Κάτης Γ, Καϊαφας, Καψής, Αρδάμης, Κολιόπουλος, Σελεμίδης, Ανδριανός, Μάγγος, Τσαγλιτζόπουλος Γρ., Κιντής, Λαφογιάννης, Τσαγλιτζόπουλος Θ., Κώνστας, Παπαδήμος, Μπαλάζης, Μεϊδάνης, Μπίσιας, Δουγένης.

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ: Καπάλας, Κούγιας, Μιλής, Τζιούλος, Ταμπούρης, Χαρμπάλης, Μουζακιώτης, Μαλάτσος, Βαρβουλέτος, Γιάννος, Τσιώρος.