Έχασε… πάλι η Καβάλα και έσωσε την Αριδαία!

Ο Αλμωπός Αριδαίας  νίκη με 3-1 επί της…Καβάλας  – όπυ ήταν να χάσει… έχασε τελικά και η ομάδα του… Ανηφαντάκη (sic) – και γλίτωσε τον υποβιβασμό στην Γ’ Εθνική μετά και την αποτυχία του Απόλλωνα Πόντου να κερδίσει στην Κοζάνη την ουραγό ΑΕΠ.

Στο 12′ ο Μάνιος μετά από πάσα του Έππα και άνοιξε το σκορ σε 1-0. .. Εννιά λεπτά μετά  ο  Κόλλα με κεφαλιά έκανε το 1-1. Ο Αλμωπός με τον Έππα στο 29′ και πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ στο 35′ με τον Κολτσίδα(2-1).

Ο Ασλαμπάλογλου με ωραία κίνηση και πλασέ νίκησε τον Σταθάκη και έκανε το 3-1! Η ομάδα του Ανυφαντάκη προσπάθησε να βγάλει αντίδραση αν και όπως ήταν τα αποτελέσματα δεν είχε ιδιαίτερο κίνητρο. Είχε και δοκάρι με τον Ορφανίδη στο 60ο λεπτό.  Μετά το 70′ το ενδιαφέρον όλων στην Αριδαία ήταν στην… Κοζάνη που έπαιζε ο Απόλλων Πόντου.

Διαιτησία: Διαιτητής: Μελτζανίδης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Μποζατζίδης, Φράγιος (Μακεδονίας)
4ος: Τακίδης (Κιλκίς). Άριστοι όλοι τους.

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Τυριακίδης): Μένιος, Μιγκέλ, Κουρούπης, Γκαγιέγκος(89′ Χαντζάρας), Λόμπα, Μεντής, Έππας, Ασλαμπάλογλου, Κολτσίδας, Λουσέρο(75′ Γκέσιος), Μάνιος(89′ Αμαραντίδης)

ΚΑΒΑΛΑ (Ανυφαντάκης): Σταθάκης, Τενεκές(70′ Γερογιάννης), Γαβριηλίδης, Στίκας, Παντεκίδης, Κέρθι, Κόκκορης, Μελισσόπουλος, Βαλαβανόπουλος(84′ Γιαννακός), Ορφανίδης(70′ Βακιρτζής), Κολλάς.