Έχασε “φιλικά”, με 2-1 στο Περιστέρι, ο καλός Αστέρας Τρίπολης

Ο Ατρόμητος επικράτησε 2-1 του Αστέρα Τρίπολης σε φιλικό προετοιμασίας των δύο ομάδων, που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου (18/8) στο Περιστέρι.
Και τα δύο γκολ της αναμέτρησης επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, που αποτέλεσε πρόβα τζενεράλε των δύο ομάδων, ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας είχε τρεις καλές στιγμές. Στο 9′ ο Μέγιερι μπλόκαρε το σουτ του Καλτσά από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στο 27′ ο Κώτσιρας εκτέλεσε απευθείας φάουλ από μακρινή απόσταση, αλλά ο Ούγγρος τερματοφύλακας του Ατρόμητου μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια, ενώ στο 43′ η ωραία προσπάθεια και το σουτ του Angel, σταμάτησε επίσης στον Μέγερι. Αντίθετα, στο πρώτο 45λεπτο ο Ατρόμητος απείλησε με το σουτ του Βασιλακάκη στο 15′, το οποίο έφυγε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η πρώτη καλή στιγμή ήταν για τον Αστέρα, στο 58′, όταν το σουτ του Μανιά από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου.

Η ομάδα του Περιστερίου άνοιξε το σκορ στο 68′ με κοντινό πλασέ του Κουλούρη, ύστερα από εκτέλεση φάουλ. Ο Αστέρας απάντησε άμεσα, στο 71′, με τον Καλτσά να κάνει την προσποίηση μέσα στην περιοχή και με αριστερό σουτ να ισοφαρίζει σε 1-1. Ο Ατρόμητος, τελικά, πήρε τη νίκη με γκολ που σημείωσε στο 79ο λεπτό ο Mujakic.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαδόπουλος (46′ Αθανασιάδης), Κώτσιρας (90’+2′ Κάρδαρης), Angel, Πασαλίδης (65′ Valiente), Τριανταφυλλόπουλος (86′ Bellocq), Κυριακόπουλος (83′ Μπαστιάνος), Munafo, Iglesias (80′ Matricardi), Τσιλιανίδης (86′ Rolle), Μανιάς (66′ Δουβίκας), Καλτσάς.