Έχασε το Διαβολίτσι με 0-1 από τον Αιολικό, στο “αχούρι του Μελιγαλά”…

Την  νίκη με σκορ 0-1 κατέκτησε ο Αιολικός κόντρα στο Διαβολίτσι στο “αχούρι  του Μελιγαλά”, παραμένοντας έτσι σε τροχιά ανόδου.

Η ομάδα της Μυτιλήνης δεν εντυπωσίασε με την απόδοση της, με το Διαβολίτσι να βάζει δύσκολα στους πρωτοπόρους και παραλίγο να κάνει την ζημιά. Με αυτή τη ήττα ο ΑΟΔ αποχαιρέτησε και μαθηματικά την Γ’ Εθνική και μετά από τρία χρόνια επιστρέφει στις τοπικές κατηγορίες.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 16ο λεπτό με πλάσε του Μακρή που έγραψε το 0-1. Οι “νερατζούρι” έμειναν στο παιχνίδι μέχρι το τέλος και είχαν τις ευκαιρίες να σκοράρουν με Ηλιόπουλο, Μουλιάτο και Ορλάντο.  Στην επανάληψη, ο Αιολικός είχε δοκάρι με τον Μακρή.

Στο 41′ κεφαλιά του Καντούτση η μπάλα άουτ. Στο 57′ ο Ηλιόπουλος έβγαινε μόνος του τετ α τετ αλλά υποδείχθηκε λανθασμένα σε θέση οφσάιντ. Στο 60′ σουτ του Στραβάκου η μπάλα άουτ. Στο 84′ σουτ του Πάγια, μπλόκαρε ο Μουζάκης.

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ (Σ. Φασουλής): Καπατσώρης, Σταματελόπουλος, Πιτσιλής, Καντούτσης, Μπαλόπουλος, Στραβάκος (89′ Μπούνας), Μουλιάτος (46′ Τσιγαρίδης), Δημητρίου (56′ Αρβανίτης), Ορλάντο (46′ Πάγια), Θώδης, Ηλιόπουλος.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Δ. Παπασπύρου): Μουζάκης, Κανελλόπουλος (90’ Αννιτσάκης), Αρναούτογλου (62’ Παστρικός), Ποτουρίδης, Γκαντσίερ, Νάστος, Αντωνίου, Στεφάνοβιτς, Μακρής (83’ Πλατέλλας), Αποστολόπουλος (62’ Δερμιτζάκης), Ντινιωτάκης (83’ Άνθης).