Έδειξε τα δόντια της η Βέροια! (+video)

Έδειξε  χθες ίσως  για πρώτη  φορά φέτος η Βασίλισσα του Βορρά,  κόντρα  στον Ολυμπιακό Βόλου, ο οποίος όμως  είχε πολλές  απουσίες…

Ετδι λοιπόν, την μοναξιά της κορυφής στον Βόρειο Όμιλο της Super League 2, μετά από τρεις αγωνιστικές, απολαμβάνει η Βέροια μετά την άνετη επικράτησή της επί του Ολυμπιακού Βόλου με 3-0.

Η Βέροια μπήκε επιθετικά και στο 28’ άνοιξε το σκορ. Ο Μπουκουβάλας έκανε τη σέντρα από τα δεξιά με τον Πασά να πιάνει την κεφαλιά και να ανοίγει το σκορ 1-0 απέναντι στον Ξενοδόχοφ. Στο 34΄οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε ανατροπή του Πόζογλου μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή Βρέσκα όμως να είναι πολύ κοντά στη φάση και να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στο 51’ ο ρέφερι καταλόγισε πέναλτι σε ανατροπή του Πεταυράκη από τον Γραικό και ο Πασάς και ο Πασάς το μετέτρεψε σε γκολ για να κάνει το 2-0.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, η νίκη της “Βασίλισσας” πήρε διαστάσεις θριάμβου αφού ο Μούργος εκτέλεσε κόρνερ και ο Σκόνδρας με κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-0.

Στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός προσπάθησε να βγάλει αντίδραση, αλλά δεν κατάφερε κάτι και το 3-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΒΕΡΟΙΑ (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μαραγκός, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης, Οικονόμου (58’ Ράμος), Γαβριηλίδης (70′ Περδίκης), Πασάς (63’ Ισαακίδης), Πόζογλου (70′ Ντίνας), Μούργος (58’ Φοφανά).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Βαζάκας): Ξενοδόχοφ, Γραικός (86′ Χάσεκ), Να’ά, Φιλίποβιτς, Παπακώστας, Κατσούκης (63’ Μαρκοπουλιώτης), Σκοπελίτης, Κόλα (86′ Κόλα), Κουντουριώτης (66′ λ.τ. Οκάν), Μπάτροβιτς (86′ Ντουάρτε), Βερνάρδος.