Έκπληξη (1-1) από Νίκη Τραγανού, στη Ρόδο με Διαγόρα…

Η ηρωική σήμερα Νίκη Τραγανού...

Προ εκπλήξεως βρέθηκε για 2η συνεχόμενη αγωνιστική η ομάδα του Διαγόρα, αφού ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Νίκη Τραγανού στο Δ. Στάδιο της Ρόδου.

Η ομάδα του Παντέλη ήταν αυτή που σκόραρε πρώτη, ωστόσο ισοφαρίστηκε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με πίεση που ασκούσε ο Διαγόρας στα πρώτα λεπτά, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την πρώτη καλή στιγμή του ματς. Συγκεκριμένα, στο 18′ ο Κολοτούρος Ε. έπιασε μια κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, με την μπάλα να μπλοκάρεται από τον Ξενοδόχωφ.Ισοφάρισε στις φάσεις ο Διαγόρας, στο 20 με σουτ του Χατζησάββα και την μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Αντωνόπουλου. Άλλη μία πολύ καλή φάση για τους γηπεδούχους στο 29′ με τον Ντουαλά να πιάνει ένα σουτ και τον τερματοφύλακα της Νίκης Τραγανού να διώχνει σε κόρνερ. Το πρώτο γκολ εν τέλει ήρθε στο 45′ με τον Γιώργου να σκοράρει με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ήρθε και το γκολ των φιλοξενούμενων , στο 50′ ο Ξενοδόχωφ έκανε λάθος σε έξοδο του μετά από εκτέλεση φάουλ και έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, ένα λάθος που εκμεταλλεύτηκε πλήρως ο Βάτσης και με πλασέ έκανε το 1-1.Στο 64′ ο Ντουαλά έφθασε ξανά στο γκολ , όμως το σουτ του μπλόκαρε ο Αντωνόπουλος.Λίγα λεπτά αργότερα, στο 71′ η Νίκη Τραγανού ξαναπειλεί με το σουτ του Ντιαλόσο να καταλήγει άουτ. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι θέλουν κάτι παραπάνω από την αναμέτρηση και απείλησαν ξανά στο 84′ πάλι με τον Ντιαλόσο και τον Ξενοδόχωφ να μπλοκάρει.

Διαγόρας (Νίκος Παντέλης): Ξενοδόχωφ, Γερόλυμος, Παγώνης, Κρητικός, Ντερτιλής, Μπαξεβάνος, Γιώργου(60′ Μπουρλάκης), Χατζησάββας(74′ Μουκίδης), Γλυνός, Δήμας, Ντουαλά

Νίκη Τραγανού (Σπύρος Αντωνόπουλος): Αντωνόπουλος, Κολοτούρος Κ., Κολοτούρος Χ. Κολοτούρος Ε.(24′ Παπαχριστόπουλος), Γαργαρώνης, Ακασσού, Λούτσι, Βάτσης, Ντιαλόσο(90′ Ζαχάρης), Κολοτούρος Δ. Κολοτούρης Ν.(68′ Σκοζάι)