Έπεσε “αμαχητί” ο Άρης Σκάλας στη Σαντορίνη…

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Α.Σ. Σαντορίνης 2020, επέστρεψε στις νίκες επί του Άρη Σκάλας στο γήπεδο των φηρών με 2-0.

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Α.Σ. Σαντορίνης 2020, επέστρεψε στις νίκες επί του Άρη Σκάλας στο γήπεδο των φηρών με 2-0.

Η ομάδα του Νίκου Παντέλη δείχνει να βρίσκει ρυθμό και πρόσθεσε τρείς σημαντικούς βαθμούς στο ενεργητικό της βρισκόμενη πλέον δύο βαθμούς πίσω από την κορυφή ενώ έχει κάνει και το ρεπό της. Ο ΑΣ Σαντορίνης μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε για πρώτη φορά στο 4′ όταν το φάουλ του Κέρι πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου. Λίγο αργότερα ο Κέρι εκτέλεσε νέο φάουλ με τη μπάλα να περνά στο δεύτερο δοκάρι όπου κινήθηκε ο Μάγκας αλλά δεν πρόλαβε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Η πίεση της ομάδας μας καρποφόρησε στο 16′, αφού μετά από εξαιρετικό συνδυασμό η μπάλα έφτασε στον Ντρούγκα, ο οποίος με προβολή μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ, με το 1-0 να είναι και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο β΄μέρος η ομάδα μπήκε εξίσου δυναμικά και στο 49′ μετά από ωραίο συνδυασμό ο Ερρίκος έστρωσε στον Ντρούγκα ο οποίος δοκίμασε ένα διαγώνιο σουτ, με τον Παπαδόπουλο να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. Στο 57′ η Σαντορίνη κέρδισε πέναλτι με τον Κέρι, ο οποίος ανέλαβε και την εκτέλεσή του, όμως ο Παπαδόπουλος έπεσε στην αριστερή του γωνία και αποσόβησε το γκολ. Ότι δεν κατάφερε στη φάση αυτή ο έμπειρος επιθετικός , το κατάφερε λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 63′. Ο Κουρέλλας έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Ερρίκος την κατάλληλη στιγμή πάτησε τη μπάλα στον Κέρι ο οποίος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Παπαδόπουλο και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΑΣ Σαντορίνης 2020(Παντέλης): Ντούνης, Ευαγγελιδάκης, Παντίδος, Μάγκας, Κουρέλλας, Σιμιτσής (91′ Καρπαθάκης), Πολύζος, Ντρούγκας(70′ Ιβανίδης), Ερρίκος (86΄ Zisi), Κέρι(86′ Κρυεμάδι), Ζγκούρη(90′ Συρεγγέλας).

Άρης Σκάλας(Μπένος): Παπαδόπουλος, Μπινιώρης, Σερμετζάκης, Ζορμπάς(65′ Χρήστου), Κρέτσης, Μανωλάκος, Καρμοίρης(46′ Μπρατίτσας), Warden, Σαμπατάκος, Παπαδόπουλος (61′ Κανελλάκης), Μιχελάκος.