Επικό ματς στην Ιεράπετρα, 3-2 με ανατροπή ο ΟΦΙ την Καβάλα! (photos)

κατάμεστο γήπεδο, φανατισμός και ομαδάρα σε Ιεράπτερα, και με Καβάλα! Μόνος πρώτος πλέον ο ΟΦΙ...

Ματσάρα την Κυριακή το απόγευμα στο κατάμεστο γήπεδο της Ιεράπετρας στην νότια Κρήτη, εκεί όπου ο ΟΦΙ πήρε μεγάλη νίκη με ανατροπή, 3-2 επί του ΑΟΚ και είναι τώρα μόνος πρώτος παρακαλώ στην βαθμολογία!!!!

Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει μετά το πέρας της 7ης αγωνιστικής της Football League o Ο.Φ.Ιεράπετρας που κέρδισε με 3-2 την Καβάλα στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής και πλέον βρίσκεται μόνος του στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 14 πόντους έχοντας κάνει ένα τρομερό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα

Σε ένα ματς διαφήμισηο ΑΟΚ αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 στα πρώτα λεπτά  γύρισε το ματς στο ημίχρονο σε 1-2. Η Ιεράπετρα όμως στην επανάληψη έκανε την ανατροπή που έκρινε τον αγώνα, πετυχαίνοντας δυο γκολ σ` ένα πραγματικό σπουδαίο παιχνίδι.  Παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις που τελικά ο ΑΟΚ δέχτηκε την δεύτερη φετινή του ήττα.  Η πρώτη ήταν στον Ασπρόπυργο, πάλι εκτός έδρας.

Ο Παύλος Δερμιτζάκης παρέταξε την ενδεκάδα με τον Κουτσούμπα στη θέση του Στίκα στο κέντρο της άμυνας του ΑΟΚ.

Η ομάδα της Κρήτης κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ αλλά η αντίδραση του ΑΟΚ ήταν άμεση στο Α` μέρος και κατάφερε να πετύχει δυο γκολ και να πάρει το προβάδισμα. Στη συνέχεια με πολύ καλή αμυντική συμπεριφορά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.   Η Ιεράπετρα πίεσε και ισοφάρισε με το καλημέρα του Β` μέρους.  Μετά το 2-2 έπεσε ο ρυθμός και από τις δυο ομάδες.

Οι Κρητικοί ανέβηκαν από το 70` και μετά. Είχαν όπλο τις στημένες φάσεις.  Στο 79` πέτυχαν τη δική τους  ανατροπή για  το 3-2.

Ο ΑΟΚ προσπάθησε να αντιδράσει στα τελευταία λεπτά όμως οι γηπεδούχοι κράτησαν τη νίκη.

Στο 15` το 1-0 για τον ΟΦ Ιεράπετρας με τον Παπαδόπουλο. Στο 21` ισοφαρίζει 1-1 ο Χαντί για τον ΑΟΚ. Στο 29` ο Βόσαλικ το 1-2  για τν Καβάλα.  Στο 48` το 2-2 με τον Αναστασόπουλο

Στο 79` ο Σέχου πλήγωσε την πρώην του ομάδα για το 3-2.

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου), Βοηθοί: Δασκαλάκης, Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου), 4ος: Κραγασάκης (Ηρακλείου). Παράπονα έχουν οι φιλοξενούμενοι απ’ όλους  τους.

ΟΦΙ (Ιωάννης Μάγγος): Καραγκιολίδης, Μηνάς, Χιντζίδης, Σέχου, Τζελέπης, Σμίλτος, Βογιατζής, Σκόνδρας (65′ Μπάμπης), Κατσικοκέρης, Παπαδόπουλους (75′ Χρυσοφάκης), Αναστασόπουλος (86′ Μάγκας).

Καβάλα (Παύλος Δερμιτζάκης): Δημιζάς, Καζαντζίδης (82′ Μελισσόπουλος), Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Κέρθι, Βόσαλικ, Ορφανίδης, Μαϊδάνος (32′ Αρναούτογλου), Κουτσούμπας, Παπαδόπουλος (72′ Μαρκόπουλος), Χαντί.