Επικράτηση κατά κράτος του Τηλυκράτη επί της Παναχαϊκής στην Λευκάδα! (+video)

Ο φοβερός Τηλυκράτης Λευκάδας  πέτυχε την πρώτη φετινή εντός έδρας νίκη επί της Παναχαικής με 1-0 για την τέταρτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της Γ’ Εθνικής, με γηπεδούχους να ανεβαίνουν στους 10 πόντους, ενώ οι Πατρινοί παρέμειναν στους έξι (!) μόνο πόντους.

Ο Τηλυκράτης είχε χαμένο πέναλτι με τον Τόσκα που απέκρουσε ο Αθανασόπουλος στο 63′ λεπτό, ενώ έξι λεπτά αργότερα (69′ λεπτό), ο Γκέτσι με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Διαιτητής: Νέος (Ηπείρου) Βοηθοί: Αθανασίου – Μάνος (Άρτας). Μια χαρά  τα πήγαν  όλοι  τους.  Τσάμπα  τα παράπονα και  οι φωνές  του…  Σταθάκη στην Πάτρα.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Πανταζής, Παναγιωτόπουλος, Μπιμπισίδης, Ντόσης, Τόσκα, Ταΐρης (66΄Τσιότρας), Νικλητσιώτης (86΄Μπαγκαλιάνης), Περιστέρης (86΄Αζούδης), Γκέτσι, Σιμόνι.

Παναχαϊκη (Ζέλικο Κάλαϊτζιτς): Αθανασόπουλος, Πολίτης (84΄ Στεργίδης), Κωνσταντακόπουλος (76΄ Στασινόπουλος), Σμίλτος, Λιποράσε, Τεγούσης, Μπουρλάκης, Κόκας(57΄ Παπαχρονόπουλος) Αλεξόπουλος, Χάντι(76΄Κυβελίδης), Καρακλάιτς