Επισκοπή: Νίκη με ανατροπή (3-2) κόντρα στον Γιούχτα

Από ένα ημίχρονο είχαν Επισκοπή και Γιούχτας, με την ομάδα του Ρεθύμνου να πετυχαίνει μια μεγάλη ανατροπή και να επικρατεί με 3-2!

Ο Γιούχτας στη πρώτη φάση του αγώνα άνοιξε το σκορ. Μετά από σέντρα του Στακάκη, η μπάλα έφτασε στον Δωματά και εκείνος από τη μικρή περιοχή δεν δυσκολεύτηκε να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του Ηρακλείου.

Η Επισκοπή στο 13΄ προσπάθησε να εμποδίσει, με τον Εμπουέλε να κάνει ωραία ατομική προσπάθεια, να πιάνει το σουτ, με τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

Η Επισκοπή στη συνέχεια κέρδισε τη κατοχή, πίεσε ψηλά, με τον Γιούχτα να μην μπορεί να κυκλοφορήσει. Στο 28′ ο Κρίκλοου έκανε μια επικίνδυνη σέντρα, με τη μπάλα να περνάει παράλληλα από την εστία.

Η ομάδα των Αρχανών άγγιξε το 0-2 στο 41′. Ο Λίτσκα βγήκε απέναντι από τον Καλογεράκη, ωστόσο ο Καλογεράκης απέκρουσε σωτήρια, διατηρώντας τη διαφορά ενός τέρματος στο παιχνίδι.

Ότι δεν κατάφερε πριν ο επιθετικός του Γιούχτα, το πέτυχε στην επόμενη φάση. Μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, ο Κορνιλάκης πάσαρε στον Λίτσκα και εκείνος από κοντά έκανε το 0-2! Στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, η Επισκοπή με τον Κρίκλοου μείωσε σε 1-2.

Στο 74΄με κεφαλιά του Κεφαλά ισοφάρισε σε 2-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι! Δύο λεπτά αργότερα, ο Χρήστου είπε όχι στον Κρίκλου. Και στο 82′ η Επισκοπή ολοκλήρωσε την μεγάλη ανατροπή. Ο Κρίκλοου κέρδισε πέναλτι, με τον Σταθόπουλο να το εκτελεί και να δίνει το προβάδισμα και τη νίκη στην ομάδα του!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Επισκοπή: Καλογεράκης, Πετράκης, Τάτσης, Κεφαλάς, Λάμτσε, Ουοττάρα, Σαμουρκοσάβι, Κρίκλοου, Αμπαφού, Εμπουέλε, Χοβανισιάν.

Έπαιξαν και οι: Κούτσιας, Σεντεράι, Σταθόπουλος

Γιούχτας: Κόλλιας, Τζανής, Γιαλλούσης, Πλουσής, Κοντογιάννης, Στακάκης, Κορνιλάκης, Δωματάς, Νύκταρης, Λίτσκας, Ροβίθης.

Έπαιξαν και οι: Χρήστου, Αζίζι, Ψαρράς, Τουγλής.