Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ Β’…

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ Β’. Η Ένωση άφησε πίσω το 1-1 με το Αιγάλεω, επικρατώντας της Επισκοπής 1-0 με γκολ του Κορνέζου με κεφαλιά στο 69ο λεπτό. Παραμένοντας στην κορυφή του Νότιου Ομίλου της Super League 2 με 28 βαθμούς σε 13 αγωνιστικές.

Το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ ξεκίνησε με την ΑΕΚ Β’ να έχει την κατοχή και να προσπαθεί να φτάσει στην αντίπαλη εστία. Στο 12’ ύστερα από εξαιρετική κάθετη πάσα του Τζούντα Γιαρσία, ο Σταμούλης έκανε την συρτή σέντρα αλλά ο Ανδρικόπουλος έδιωξε σωτήρια. Στο 17′ ο Παρράς επιχείρησε ένα σουτ, αλλά αυτό κατέληξε άουτ. Στο 35’ η ΑΕΚ Β’ έχασε την πρώτη της ευκαιρία, καθώς ο Αμούρ έκανε την σέντρα από αριστερά, η μπάλα στρώθηκε στον Χριστόπουλο αλλά το σουτ του έφυγε ελάχιστα άουτ

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Επισκοπή είχε μεγάλη ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσα. Μετά από φάουλ, ο Νταρζίσιο βρήκε μέσα στην περιοχή, έκανε και το σουτ αλλά ο Γκίνης με σωτήρια επέμβαση διατήρησε ανέπαφη την εστία του

ΑΕΚ Β’: Γκίνης, Σταμούλης, Κορνέζος, Αρβανίτης, Παρράς, Μπάμπης, Γερολέμου (89′ Κώτσιος), Γκαρσία (55’ Ρουκουνάκης), Χριστόπουλος, Αμούρ (80’ Ραντόνια), Ιατρούδης

Επισκοπή: Καλαντζής, Τσάβος, Τριντάντε, Ανδρικόπουλος, Μπαρμπόσα, Εμπόι, Σουμπασάκης (76’ Πέτρου), Πολυχρόνης, Νοικοκυράκης, Σταθόπουλος (90′ Καραγιάννης), Νταρζίσιο.