Έπος Ρόδου στο Παγκρήτιο!

Έπος της αποδεκατισμένης Ρόδου σήμερα, καθώς έδωσε συνάμα έλος στο αήττητο σερί του Εργοτέλη, αφού η Ρόδος πέτυχε μεγάλη νίκη με 1-0 μέσα στο Παγκρήτιο Στάδιο για την 18η αγωνιστική της Super League 2!!!
Το γκολ της νίκης για την φιλοξενούμενη ομάδα πέτυχε στο 23΄ο Σουλάϊ με πλασέ μετά από απόκρουση του Τσέλιου σε σουτ του Γκαρσία.

Στο πρώτο ημίχρονο πέρα από το γκολ των φιλοξενούμενων, δεν υπήρχε δημιουργία από τις δύο ομάδες με τον Εργοτέλη να έχει την κατοχή αλλά όχι την μεγάλη φάση. Στην επανάληψη, οι ”κιτρινόμαυροι” προσπάθησαν να γίνουν περισσότερο απειλητικοί, η Ρόδος οπισθοχώρησε, με το ματς να αποκτά χαρακτήρα… τελικού με πολλές αψημαχίες και δυνατές φάσεις.

Μια συνθήκη που ευνοούσε τους φιλοξενούμενους, με τον Νίκο Μπαδήμα να επιχειρεί με αλλαγές να αλλάξει τα δεδομένα, όμως πέρα από την μεγάλη φάση του Μπουρσέλη στο 88′, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πατήσουν περιοχή πολλές φορές με αξιώσεις και μοιραία ήρθε η ήττα (0-1).

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης, Σαρρής, Πέϊος, Mico, Βουτσάς (Μπουρσέλης 71′), Κωστανάσιος, Κοκκίνης, Hossam (Πατρινός 46′), Conraad.

Ρόδος (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωράκης, Σουλάι (Καραγεώργης 46′) Σαλάμ, Μπότος, Χύσι, Markovic, Καψάλης, Μαρτσάκης, Garcia, Αδαμάκης, Βουργουτζής (Νικολόπουλος 72′).