Εργοτέλης – Χανιά 1-0: Στην 5η θέση με γκολ στο 93′! (+video)

Για ακόμα μία φορά ο Εργοτέλης βρίσκει γκολ στις καθυστερήσεις, αυτή τη φορά κόντρα στα Χανιά με σκόρερ τον Μανώλη Ροβίθη.

Σε ένα κακό ματς με ελάχιστες καλές φάσεις στις δύο εστίες, η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη πίεσε στα λεπτά του έξτρα χρόνου και πέτυχε το γκολ της νίκης.

Το οποίο φέρνει τους «κοκκινόμαυρους» στην 5η θέση της βαθμολογίας της Super League 2, στο τρίτο τρίποντο στα τελευταία τέσσερα ματς.

Αδικήθηκαν οι Χανιώτες στην τελευταία φάση του αγώνα, όταν ο Κάσσος έφερε το ματς στα ίσια με γυριστό σουτ, αλλά ο διαιτητής καταλόγισε χέρι στην προσπάθεια του μεσοεπιθετικού των φιλοξενουμένων.

Απόφαση που δεν δικαιώνει τον ρέφερι Τζουμαλάκη από το ριπλέι της ΕΡΤ.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Προβυδάκης, Σπίριακ, Μπάτζιος, Μπούσης, Μπρους, Μπουρσέλης (55′ Τσέλιος), Γροντής (86′ Μπουτσάκης), Κουατέγκ (16′ λ. τρ. Μπαράτα), Ροβίθης, Έφορντ.

ΧΑΝΙΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης (86′ Σελινιωτάκης), Κάσσος, Πάνος, Σωτηράκος, Δημητριάδης (61′ Παναγιωτούδης), Μουμίν, Τριανταφυλλάκος, Βρεττός (76′ Αρναρέλλης), Κουσκουνάς

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής
Παρασκευή 20/12

Παναχαϊκή – Απόλλων Σμύρνης 1-3 (37′ Σιατραβάνης – 71′ Ιριτιέρ, 75′ Μπλάζιτς, 95′ Μαρκόφσκι)

Σάββατο 21/12, 15:00

Πλατανιάς – Απόλλων Λάρισας 2-1 (64′ Ουές, 92′ Λουκίνας – 4′ Σιφναίος)