Βίντεο

Έσκασε χοντρό πακέτο πάλι η οικογένεια Τσιριγώτη σε ιωνικό!

Η διοίκηση Τσιριγώτη για ακόμη μία φορά τακτοποίησε οικονομικά το ποδοσφαιρικό τμήμα στον Ιωνικό Νικαίας, ενώ στο φιλικό με τον Παλληνιακό, η ομάδα του γνώρισε την ήττα το απόγευμα της Μεγάλης Τετάρτης, με σκορ 1-2, στη Νεάπολη…

Το σκορ για την ομάδα του Ιωνικού άνοιξε με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ο Μακρίδης, ενώ δημιουργήθηκαν και άλλες φάσεις στις οποίες όμως δεν επιτεύχθηκε τέρμα. Με το ημίχρονο να λήγει 1-0 οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε από πλευράς γηπεδούχων και σε αυτό έπαιξαν ρόλο και οι πολλές αλλαγές αλλά και η κούραση. Με τους ποδοσφαιριστές του Βαγγέλη Χαντέ να βρίσκουν τον τρόπο να ανατρέψουν το σκορ σε 1-2, χάρις στα γκολ των Μπαμίχα και Μερκούρη.

Ο τεχνικός του Ιωνικού, Δημήτρης Αρναούτης στο πρώτο μέρος παρέταξε τους εξής παίκτες: Κουρεπίνης Πλάκας Δημακάκος Πατσατζόγλου Ατματζίδης Γκοτσούλιας Μακρίδης Θέος Κουιρουκίδης, Κατσικογιάννης, Πογοσιάν. Στο δεύτερο ημίχρονο με το ξεκίνημα μπήκαν οι Καρέλης, Σάμιος, Καρυτινός, Μακρυωνίτης, Καλλέργης, Τσιριγώτης Κ. , Μιχαλακακος.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι παίκτες του Ιωνικού πληρώθηκαν το δώρο του Πάσχα, ενώ η διοίκηση πλήρωσε τις υποχρεώσεις της για τον έξτρα μήνα προς όλα τα μέλη του ποδοσφαιρικού τμήματος, μετά την συμμετοχή των “κυανόλευκων” στους αγώνες μπαράζ για την άνοδο!