Γ΄ Εθνική

Έσπασε το εντός έδρας σερί του ΑΟ Διαβολιτσίου…

Χάλασε  το σερί των πέντε  νικών  σε πέντε ΑΟ Διαβολιτσίου, καθώς ο Εθνικός Σκουλικάδου αποσπώντας ισοπαλία 0-0 σε εξ αναβολής παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής για τον 4ο όμιλο της Γ Εθνικής, σήμερα  στον Μελιγαλά.

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πάρουν το καλύτερο που μπορούσαν, με τον ΑΟ Διαβολιτσίου να έχει την κατοχή της μπάλας και την υπέροχη αλλά να παρουσιάζεται άστοχος στην τελική προσπάθεια.

Στο 28ο λεπτό  ο Μουλιάτος τραυματίστηκε και αποχώρησε δίνοντας τη θέση του στον Γκελκέρια. Στο 35′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Δημητρίου ο Καντούτσης έπιασε την κεφαλιά άουτ ενώ στο 42′ σουτ του Ηλιόπουλου μπλόκαρε ο πορτιέρο υων φιλοξενουμένων, ενω το 54′ με σουτ του Δημητρίου ενώ στο 76′ από σέντρα του Θώδη ο Τσουκαλάς έπιασε την κεφαλιά με τον τερματοφύλακα του Σκουλικάδου να αποκρούει.

Τέλος, το 86ο λεπτό όταν ο Τσουκαλάς βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση μέσα στην περιοχή αλλά το πλασέ του κατέληξε άουτ.

Διαιτητής ήταν  ο Σπύρος Λιάρος  με βοηθούς τους Ηλία Μπεκιάρη, Αναστάσιο Αντωνόπουλο,όλοι τους από τον Σύνδεσμο Λακωνίας. Άριστοι  όλοι  τους.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Μερκούρι, Πιτσιλής, Βέλλης (73′ Γιούχας), Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Θώδης, Δημητρίου, Πάγια, Ηλιόπουλος, Τσιγαρίδης, Μουλιάτος (25′ λ.τρ. Γκελκέρια, 70′ Τσουκαλάς)

Εθνικός Σκουλικάδου: Χατζηλάρης, Νικολακόπουλος, Ελέζι,  Λυρτζής, Μούστα, Μπλάτζιος, Τσουκαλάς (75′ Αγαλιώτης), Περιστέρης, Ουαταρά, Κακολύρης, Έλβις Τσίνα (90′ Σουμελάς),