fbpx
Connect with us

Διεθνή

Europa Conference League: Το πρόγραμμα της πρεμιέρας-Μάχες σε Γαλλία και Κύπρο

Europa Conference League: Το πρόγραμμα της πρεμιέρας-Μάχες σε Γαλλία και Κύπρο

Οι Πέμπτες μας πλέον αποκτούν νέο ενδιαφέρον, καθώς πέραν των αναμετρήσεων στο Europa League, θα έχουμε εκείνες για το νεοσύστατο Europa Conference League το οποίο κάνει απόψε ουσιαστικά πρεμιέρα!

Δεν υπάρχουν πολλές διαφοροποιήσεις σε σχέση με τις άλλες ευρωπαϊκές διοργανώσεις, καθώς η τρίτη τη τάξει διοργάνωση της UEFA, περιλαμβάνει 32 ομάδες, χωρισμένες σε γκρουπ των τεσσάρων. Οι πρώτες κάθε ομίλου προκρίνονται στη φάση των «16», ενώ οι οκτώ δεύτερες αντιμετωπίζουν τις οκτώ ομάδες που θα έρθουν από το Europa σε νοκ-άουτ ματς, ώστε να διαμορφωθεί το παζλ των «16».

Από ελληνικής πλευράς, ξεχωρίζει απόψε η εκτός έδρας αναμέτρηση του ΠΑΟΚ στο Γιβραλτάρ με τη Λίνκολν για τον έκτο όμιλο, ενώ στο άλλο παιχνίδι του γκρουπ η Σλόβαν Μπρατισλάβας θα αντιμετωπίσει την Κοπεγχάγη.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής, μεγάλο ενδιαφέρον υπάρχει στο Ρεν-Τότεναμ για τον έβδομο όμιλο, αλλά και στις μάχες των κυπριακών ομάδων, με την Ομόνοια να φιλοξενείται από την Καϊράτ Αλμάτι και την Ανόρθωση να υποδέχεται την Παρτιζάν.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

1ο γκρουπ
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Αλασκέρτ 4-1
Ελσίνκι-Λίντσερ (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Λίντσερ-Μακάμπι Τελ Αβίβ (19:45)
Αλασκέρτ-Ελσίνκι (19:45)

2ο γκρουπ
Φλόρα Ταλίν-Γάνδη (19:45)
Ανόρθωση-Παρτιζάν (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Γάνδη-Ανόρθωση (19:45)

Παρτιζάν-Φλόρα Ταλίν (19:45)

3ο γκρουπ
Μπόντο Γκλιτ-Ζόρια (22:00)
Ρόμα-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Ζόρια-Ρόμα (19:45)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μπόντο Γκλιτ (19:45)

4ο γκρουπ
Γιάμπλονετς-Κλουζ (22:00)
Ράντερς-Άλκμααρ (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Άλκμααρ-Γιάμπλονετς (19:45)
Κλουζ-Ράντερς (19:45)

5ο γκρουπ
Μακάμπι Χάιφα-Φέγενορντ 1-1
Σλάβια Πράγας-Ουνιόν Βερολίνου (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Ουνιόν Βερολίνου-Μακάμπι Χάιφα (22:00)
Φέγενορντ-Σλάβια Πράγας (22:00)

6ο γκρουπ
Λίνκολν-ΠΑΟΚ (19:45)
Σλόβαν Μπρατισλάβας-Κοπεγχάγη (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Κοπεγχάγη-Λίνκολν (22:00)
ΠΑΟΚ-Σλόβαν Μπρατισλάβας (22:00)

7ο γκρουπ
Ρεν-Τότεναμ (19:45)
Φίτεσε-Μούρα (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Τότεναμ-Μούρα (22:00)
Φίτεσε-Ρεν (22:00)

8 γκρουπ
Καϊράτ Αλμάτι-Ομόνοια (17:30)
Καραμπάγκ-Βασιλεία (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Βασιλεία-Καϊράτ Αλμάτι (22:00)
Ομόνοια-Καραμπάγκ (22:00)

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Διεθνή