fbpx
Connect with us

Διεθνή

Europa League: Το πρόγραμμα της πρεμιέρας – Τα «φώτα» στην Αγγλία

Europa League: Το πρόγραμμα της πρεμιέρας – Τα «φώτα» στην Αγγλία

Πρεμιέρα απόψε ουσιαστικά και στους ομίλους του Europa League. Μετά τη δράση του διημέρου στο Champions League, ήρθε η ώρα για τη
δεύτερη τη τάξει διοργάνωση της UEFA, η οποία περιλαμβάνει οκτώ ομίλους των τεσσάρων ομάδων. Τυπικά, η αρχή έγινε την Τετάρτη στη Μόσχα.

 

Φυσικά, από ελληνικής πλευράς ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Αντβέρπ για το τέταρτο γκρουπ, ενώ το άλλο ματς του ομίλου είναι το Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Φενέρμπαχτσε.

Συνολικά, το ματς το οποίο συγκεντρώνει τα «φώτα» πάνω του είναι το Λέστερ-Νάπολι για τον τρίτο όμιλο, στον οποίο έγινε χτες η αρχή με το Σπαρτάκ Μόσχας-Λέγκια Βαρσοβίας (0-1).

Την ίδια ώρα υπάρχει και το Γαλατάσαραϊ-Λάτσιο για τον πέμπτο όμιλο, ο οποίος έχει στο πρόγραμμα και το Λοκομοτίβ Μόσχας-Μαρσέιγ.

Αναλυτικά οι όμιλοι

1ο γκρουπ
Μπρόντμπι-Σπάρτα Πράγας (22:00)
Ρέιντζερς-Λιόν (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)
Σπάρτα Πράγας-Ρέιντζερς (19:45)
Λιόν-Μπρόντμπι (19:45)

2ο γκρουπ
Μονακό-Στουρμ Γκρατς (22:00)
Αϊντχόφεν-Ρεάλ Σοδιεδάδ (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)
Στουρμ Γκρατς-Αϊντχόφεν (19:45)
Ρεάλ Σοσιεδάδ-Μονακό (19:45)

3ο γκρουπ
Σπαρτάκ Μόσχας-Λέγκια Βαρσοβίας 0-1
(90+1’ Καστράτι)
Λέστερ-Νάπολι (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)
Λέγκια-Λέστερ (19:45)
Νάπολι-Σπάρτακ Μόσχας (19:45)

4ο γκρουπ
Ολυμπιακός-Αντβέρπ (22:00)
Αίντραχτ Φρανκφούρτης-Φενέρμπαχτσε (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός (19:45)
Αντβέρπ- Αίντραχτ Φρανκφούρτης (19:45)

5ος όμιλος
Γαλατάσαραϊ-Λάτσιο (19:45)
Λοκομοτίβ Μόσχας-Μαρσέιγ (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)
Μαρσέιγ- Γαλατάσαραϊ (22:00)
Λάτσιο- Λοκομοτίβ Μόσχας (22:00)

6ος όμιλος
Ερυθρός Αστέρας-Μπράγκα (19:45)
Μίντιλαντ-Λουντογκόρετς (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)
Μπράγκα-Μίντιλαντ (22:00)
Λουντογκόρετς-Ερυθρός Αστέρας (22:00)

7ος όμιλος
Μπέτις-Σέλτικ (19:45)
Λεβερκούζεν (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)
Φερεντσβάρος-Μπέτις (22:00)
Σέλτικ-Λεβερκούζεν (22:00)

8ος όμιλος
Ραπίντ Βιέννης-Γκενκ (19:45)
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Γουέστ Χαμ (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)
Γουέστ Χαμ-Ραπίντ Βιέννης (22:00)
Γκενκ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (22:00)

sport-fm.gr

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Διεθνή