Εύκολα 0-2 ο Εργοτέλης στη Ρόδο τον Διαγόρα – Βαθμολογία

Μεγάλη και μάλιστα  εύκολη νίκη του Εργοτέλη επί του Διαγόρα με 0-2, μέσα  στη Ρόδο.

Ο αγώνας

7′ Κάθετη πάσα του Κατσούρι στον Κόνραντ, με τον Μπίντση να μπλοκάρει την μπάλα προτού γίνει απειλητικός ο Ολλανδός επιθετικός.

22′ Σουτ απ’ τον Γιώργο η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Μίκο και φεύγει κόρνερ το οποίο εν συνεχεία περνάει ανεκμετάλλευτο.

31′ Δυνατό σουτ απ’ τον Απι έξω απ’ την περιοχή ο Μπίντσης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

43′ Ο Μπουρσέλης με σουτ απειλεί, το οποίο καταλήγει στα χέρια του Μπίντση όπου μπλοκάρει.

48′ Γύρισμα του Μπαστιανού στην περιοχή, ο Γιώργος με πλασέ απ’ το ύψος της μικρής περιοχής οδηγεί τον Τσέλιο σε μια εντυπωσιακή απόκρουση με τα πόδια.

65’ ΓΚΟΛ. Ο Κωστανάσιος με πλασέ από πλάγια θέση στην περιοχή έπειτα από κάθετη πάσα του Κοκκίνη, ανοίγει το σκορ στην Ρόδο.

83′ Βαθιά μπαλιά με στόχο τον Κόνραντ, ο Μπίντσης τον προλαβαίνει πριν γίνει απειλητικός.

87′ Ο Κόνραντ με ωραία πάσα βρήκε τον Κοκκίνη ο οποίος από θέση τετ α τετ δεν κατάφερε να νικήσει τον Μπίντση. Ο τελευταίος αρχικά απέκρουσε και εν συνεχεία ο Κοκκίνης ξανά πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα άουτ.

89′ Ο Κόνραντ βρέθηκε απέναντι απ’ τον Μπίντση με τον αντίπαλο γκολκίπερ, να αποκρούει με υπερένταση το πλασέ του.

90+2′ ΓΚΟΛ. Ο Ποζατζίδης βρέθηκε αμαρκάριστος στην μεγάλη περιοχή και με ωραίο πλασέ έγραψε το 0-2.

Διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών). Βοηθοί: Κάλλης – Βιντσετζάτος (Αν. Αττικής). 4ος:Αλάμπεης (Αθηνών). Αρκετοί όλοι  τους.

Διαγόρας (Γιάννης Προβίδας): Μπίντσης, Λαμπίρης, Τοπάλ, Ρουγκάλας, Καρατάσιος, Μουμίν, Γιώργου (70’ Μπούμπα), Τσιαντούλας, Ζούνης, Μπαστιανός, Σινγκ

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Κατσούρι (Ντουμάνης 46′) Ποζατζίδης, Κόλα, Μίκο, Βουτσάς, Απι (58’ Πέιος), Μπουτσάκης (88′ Σερβιλάκης), Κωστανάσιος (88′ Νεράλ), Μπουρσέλης (64’ Κοκκίνης), Κόνραντ.