Εύκολα η Ερμιονίδα, 3-0 τον Εθνικό (+video)

Μία εβδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής η Ερμιονίδα παρουσιάστηκε έτοιμη, καθώς επικράτησε με 3-0 του Εθνικού.

Το φιλμ του αγώνα:

Η πρώτη καλή φάση ανήκει στους φιλοξενούμενους όταν στο 3΄ λεπτό ο Νταούλιας με διαγώνια μπαλιά βρήκε τον Καναβέτα στην περιοχή ο οποίος έκανε άτσαλο σουτ στέλνοντας την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι άουτ.
Στο 10΄ λεπτό η Ερμιονίδα άνοιξε το σκορ ύστερα από φάση διαρκείας. Ο Ποδάρας έβγαλε σέντρα -σουτ από δεξιά στο πρώτο δοκάρι με τον Λαδά να διώχνει δύσκολα, η μπάλα έφτασε στον Τριμπόνια ο οποίος γύρισε πάλι στον Ποδάρα που σέντραρε και ο Τρέσα από το σημείο του πέναλτι με γυριστό σουτ άνοιξε το σκορ.
Στο 19΄ λεπτό η Ερμιονίδα διπλασίασε τα τέρματά της όταν ο Τριμπόνιας σούταρε έξω από την περιοχή με τον Λαδά να αποκρούει δύσκολα στην αριστερή του γωνία και στην επαναφορά ο Αντωνακόπουλος με πλασέ έκανε το 2-0.
Στο 47′ λεπτό σέντρα του Ασπρόγιαννη από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι εκεί έπιασε κεφαλιά ο Καναβέτας για να μπλοκάρει ο Πονηρός.

Στο 48΄ λεπτό μεγάλη ευκαιρία για το 3-0 για την Ερμιονίδα όταν ο Τρέσα με βαθιά μπαλιά βρήκε τον Αντωνακόπουλο ο οποίος απέφυγε με ωραία ντρίπλα τον Παπαγεωργίου, βγήκε απέναντι από τον Λαδά ο οποίος έδιωξε δύσκολα με την μπάλα να φτάνει στον Μπρολίν ο οποίος με νέο σουτ έστειλε την μπάλα απελπιστικά άουτ.
Στο 60΄ λεπτό νέα μεγάλη ευκαιρία να γίνει το 3-0 όταν ο Ποδαράς βγήκε από αριστερά, την κατάλληλη στιγμή “έκοψε” στον Διαμαντόπουλο στο ύψος της μικρής περιοχής ο οποίος σούταρε και η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λαδά άουτ. Στην φάση αυτή ο Μπρολίν δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 63΄λεπτό σέντρα σουτ του Ξενοπανάγου η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ντουντούμη.
Στο 75΄λεπτό η Ερμιονίδα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 όταν ο Τρέσα με κάθετη μπαλιά έβγαλε τον Αντωνακόπουλο απέναντι από τον Λαδά και με ωραία λόμπα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής του αγώνα ο Νίκος Μαυροκορδόπουλος με βοηθούς τον Στανταρά και την Μαρίνα Δαγρέ.

Ένωση Ερμιονίδας (Θ. Στάικος): Πονηρός (61΄Ντουντούμης), Διαμαντόπουλος (81΄ Φουρνάρος), Μερτύρης (81΄ Λαπούση), Τζιέρης (81΄Σκαλτσάς), Βιρβίλης, Ποδάρας, Τριμπόνιας (64΄ Αντωνόπουλος), Τανουσάι (67΄Λαζάρου), Αντωνακόπουλος ( 81΄Χαλούβας), Τρέσα (76΄Δεστές), Μπρολίν (61′ Λαλούσης).

Εθνικός (Μουράτ Σεροπιάν): Λαδάς, Νταούλιας, Ζωγραφάκης, Λώλος, Παπαγεωργίου, Ξενοπανάγος (61΄ Σαρήγιαννης), Dias (66′ Πάλουκας), Κόκορης, Λεπενιώτης, Καναβέτας.