Εύκολα ο ΠΑΟ Β’, 2-0 τον ΠΑΟ Ρουφ

Εύκολα  ο ΠΑΟ Β’, 2-0 τον ΠΑΟ Ρουφ

Ο Παναθηναϊκός Β’ νίκησε τον ΠΑΟ Ρουφ σε φιλικό αγώνα με 2-0 σε φιλικό ματς στην Παιανία.

Οι δύο ομάδες είχαν δυναμική στο φιλικό αγώνα και έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Στο 42′ λεπτό, με ατομική ενέργεια από αριστερά ο Ταβάρες για τον Παναθηναικό Β’, πέρασε δύο αντίπαλους, ανατράπηκε από τον Χατζηλάμπρο και ο Αθανασακόπουλος ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-0.

Στο 47ο λεπτό, από σέντρα του Σερπέζη από την δεξιά πλευρά, ο Σαρδέλης για τους “πράσινους” έβαλε έξυπνα το σώμα του, ακινητοποιώντας τον αντίπαλο του, γύρισε και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0.

Οι δύο ομάδες έκαναν φάσεις και στο δεύτερο ημίχρονο. Οι “πράσινοι” είχαν πιο σημαντική ευκαιρία εκείνη με το δοκάρι σε σουτ του Σερπέζη στο 58′ λεπτό. Στο 79′ λεπτό, ο Τσάβος για τον ΠΑΟ Ρουφ, πάτησε περιοχή, αλλά το σουτ του βγήκε ελάχιστα άουτ.

Παναθηναϊκός Β: Χριστογεώργος (70’ Σουρδής), Τουρκοχωρίτης (46’ Ανδρικόπουλος), Σιδεράς (46’ Αντωνίου), Εμπό (46’ Ρόμπι), Μαρτίνης (46’ Δημητριάδης), Ηλιάδης (46’ Σερπέζης), Βουτσάς (46’ Κωστόπουλος), Κρυπαράκος, Αθανασακόπουλος (46’ Καραμπάς), Ταβάρες (46’ Σαρδέλης), Τερεζίου.

ΠΑΟ Ρουφ: Κουνάδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Χατζηλάμπρος, Κατσούλης, Ντάνιελ, Σαντικάι, Καλλέργης, Ζαχαρός, Τσαρκάνι, Νιτσάκης, Ζαφειράκης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Σμίλτος, Κουράφαλος, Τασιουλής, Γιαννακού, Φιλιμέγκας, Κουκοβίνας, Κονέ, Λαμπρίδης, Τσιάβος, Δήμιζας και Μερκούρι.