Καλαμάτα

Εύκολα οι Νέοι της Καλαμάτας, 3-1τον Ιάλυσο…

Οι Νέοι της Καλαμάτας επιβλήθηκαν με 3-1 του Ιάλυσου Ρόδου και επέστρεψαν με εντυπωσιακό τρόπο στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα K17 της Football League.

Η Καλαμάτα μόλις στο 7ο λεπτό με Ακριστινέϊ είχε δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν στην συνέχεια, είχαν ένα γκολ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ στο 16ο λεπτό καθώς ο σκόρερ Κιλάσιν υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ από τον Α’ βοηθό Μάριο Καρβούνη.

Οι Μεσσήνιοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 40ο λεπτό όταν ο Παυλής έκανε σέντρα σουτ απο τα αριστερά με τον ο τερματοφύλακα του Ιάλυσου Ηλία Σιαρπέτη να να μην υπολογίζει σωστά την τροχιά της μπάλας και να την μαζεύει από τα δίχτυα του!

Με εκτέλεση φάουλ του Ρονάλντο Κανανάϊ απο τα δεξιά με ανάποδο πόδι, η μπάλα πήρε φάλτσα με τους αμυντικούς και τον τερματοφύλακα να μην αντιδρούν και να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0 στο 53′.

Στο 80′ ο Ρονάλντο Κανανάϊ από εκτελεστής έγινε δημιουργός και με πάσα στον Ρουμελιώτη, ο σέντερ φορ της Καλαμάτας έκανε με προβολή το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν μόνο να μειώσουν στο 83ο λεπτό με σουτ του Αναγνώστου από πλάγια θέση.Κ

Μαύρη Θύελλα: Κουμπαρούλης, Ψυχογιάννης, Παυλής, Σκοπέτος, Μυστριώτης, Παναγιωτόπουλος, Σερπάνος, Ακριστινέϊ (89′ Κλ. Κανανάϊ), Ρουμελιώτης (86′ Μουζάκης), Ρονάλντο Κανανάϊ, Δικαιουλάκος (76′ Δρούγας)

Ιάλυσος Ρόδου: Σιαρπέτης, Πετράς, Σαράντης, Κιλάσιν, Μαντίκος (50′ Κωνσταντινίδης), Ουγιανικ, Λιάμης, Μουράτι (70′ Σαββάκης), Αναγνώστου, Αρίφι (74′ Σκουλούκας), Καρδούλιας (50′ Λεωνίδου).