Εύκολα (σχετικά) ο ΟΦΙ 3-1 τον Αστέρα Βλαχιώτη

Ο ΟΦ Ιεράπετρας επικράτησε εύκολα  με 3-1 του Αστέρα Βλαχιώτη και ανέβηκε στους 15 βαθμούς, σε 11 αγώνες.

Πρόκειται για τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη με το ίδιο σκορ (3-1) για τον ΟΦΙ (η πρώτη ήταν στο Παγκρήτιο στάδιο κόντρα στον Εργοτέλη).
Ο ΟΦΙ μπήκε δυνατά στο ματς, πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ουσιαστικά ”καθάρισε” από νωρίς το ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο έκανε συντήρηση δυνάμεων διατηρώντας το υπέρ του σκορ. Βουό, Λεμονής και Μεσιδορο οι σκόρερ για τους γηπεδούχους. Mείωσε στο 90′ ο Σοκολάροφ για τους φιλοξενούμενους.

Το πρώτο  τέρμα  ήρθε λοιπόν  στο 15, σε κόρνερ Μεσσιδόρο πρώτο δοκάρι μπερδεύτηκε ο Αθανασόπουλος πέρασε και ο Βουό σκόραρε από κοντά 1-0 (ζητάνε επιθετικό φάουλ οι φιλοξενούμενοι, πάνω στον τερματοφύλακα τους).
Στο 29΄ μπαλιά Μπενίτεζ δεξιά σε Κάρδαρη σένρα πλασέ Λεμονή 2-0 , ενώ  στο 45+2 ο Αντερέγκεν κλέβει από αμυντικό ο Μεσσιδόρο τετ τα τετ πλασέ 3-0 και στο 90΄ σουτ του Σοκολάροφ εκτός περιοχής στα δίχτυα 3-1…

ΟΦΙ (Στάικος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Τορίμπιο, Κάρδαρης, Μεσσιδόρο (87′ Ζήσης), Χιντζίδης (46′ λ.τρ. Ψάνης), Ντι Λορέντζο, Μπενίτεζ, Λεμονής, Βουό (72′ Κοντοές), Νεκούλ (45′ λ.τρ. Μπλανκ Καζάου), Αντερέγκεν.

Αστέρας Βλαχιώτη (Κώστας Βελιτζέλος): Αθανασόπουλος, Αναστασόπουλος, Πεχλιβανόπουλος, Λάμτσε, Μαϊσουράτζε, Σοκολάροφ, Ζαΐμι (38′ Αμπανκβά), Μπουσμπίμπα (85′ Οφόλι), Ζάννης (38′ Παπουλής), Τασιούλης (71′ Τουλίκας), Τσίπρας.