Εύκολα, στα φιλικά… εύκολα ο Ολυμπιακός Βόλου

Εύκολα,  στα φιλικά… εύκολα ο Ολυμπιακός Βόλου

Ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε τον Αία Σούρπη σε φιλική αναμέτρηση με 3-0.
Στο 4’ ο Κόλα εκτέλεσε κόρνερ και ο Κώστας Κόφφας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκόγκου, γράφοντας το 1-0 για τον Ολυμπιακό, ενώ στο 23′ λεπτό, ο Καρατσόλης με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Κόφφα έκανε το 2-0.

Το τελικό σκορ στο 3-0 διαμόρφωσε ο Μυλανάς με σουτ με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Δημήτρης Θεοχάρης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Καβουσάκης, Παπαδήμος, Θεοδωρόπουλος, Γαλανόπουλος, Σιουμουρέκης, Καμπέρης, Κόφφας, Κόλα, Ντινιωτάκης, Καρατσόλης, Αναστασίου.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν Καβουσάκης (65’Κοκκώνης), Αποστολίδης, Παπαϊωάννου, Χατζηπλής, Σκούρας, Ακριβόπουλος, Σταμπουλής, Διαμαντόπουλος, Κατσαγεωργιου, Λάμπος, Μυλωνάς.

ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ: Γκόγκος, Μπιρμπίλης, Στεφανής, Σιαμανίκος, Χουλιάρας. Κατσαβριάς, Μπιρτσάι, Δημητρίου, Φαράντος, Μακανίκας, Βούλγαρης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ντούρας, Τσόγκας, Μπάκος, Ιζάι, Μακρής και Χρυσικός.