Εύκολα το Αιγάλεω, 2-0 και τον ΟΦ Ιεράπετρας στο “Σίτι”!

Πολύ καλό λοιπόν ξανά το Αιγαλεω και σημείωσε μία ακόμη εύκολη νίκη φέτος στο πρωτάθλημα του νότου στη  SL2!

Με τον Αλέξανδρο Αρναρέλλη να είναι ασταμάτητος το Αιγάλεω επιβλήθηκε 2-0 του ΟΦ Ιεράπετρας εντός έδρας και πήρε τη δεύτερη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα.

Ο Έλληνας άσος σκόραρε δυο φορές και έδωσε ένα ακόμα τρίποντο στην ομάδα του, η οποία έφτασε τους επτά βαθμούς σε τρία παιχνίδια. Μάλιστα να θυμίσουμε ότι ο Αρναρέλλης είχε σκοράρει και στη νίκη (1-0) του Αιγάλεω κόντρα στην Ζάκυνθο εκτός έδρας.

Το Αιγάλεω ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα και στο 12ο λεπτό πήρε το προβάδισμα στο σκορ. Συγκεκριμένα έπειτα από γέμισμα ο Αρναρέλλης προλαβένει την έξοδο του Καραγκιόζη και με ψιλοκρεμαστο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ΟΦΙ για το 1-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στον αγώνα στο πρώτο μέρος και προσπάθησαν να πετύχουν και άλλο γκολ αλλά δεν τα κατάφεραν με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Τελικά ο Αρναρέλλης βρήκε και πάλι τη λύση και στο 53ο λεπτό έκανε το 2-0, καθρώς μετά από σέντρα από τα δεξιά του Παναγιώτου έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 69΄θα μπορούσε το Αιγάλεω να κάνει το 2-0 αλλά το σουτ του Αρναρέλλη το έδιωξε σε κόρνερ ο Καραγκιόζης. Μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι και έτσι το Αιγάλεω πήρε τη νίκη.

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Φυλακτός, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Λάσκαρης, Καθάριος (60′ Καββαδίας), Τριμμάτης (71′ Βουκελάτος), Αρναρέλλης, Τσιλιγκίρης, Πιαστόπουλος.

ΟΦ Ιεράπετρας: (Βεργέτης): Καραγκιόζης, Κοντοές (46′ Μεσιντόρο), Ντελορέντζι, Κάρδαρης, Ψάνης, Ντι Λορέντζο, Κατάλντι (46′ Βουό), Καλούδης, Μπενίτεζ (83′ Μπλάνκο), Αντερεγκίν (66′ Τορίμπιο), Χιμένεζ.