Εύκολη ήττα του αποδεκατισμένου Παμίσου στο Κρανίδι με 4-0 από Ερμιονίδα…

Πάλεψε όσο καλύτερα μπορούσε ο Πάμισος, σήμερα στο Κρανίδι!

Δεν αντέχει σε κριτική το σημερινό παιγνίδι ανάμεσα στην Ένωση Ερμιονίδας και τον υποβιβασμένο, αλλά και σαφώς αποδεκατισμένος από μεγάλες απουσίες ξανά Πάμισο Μεσσήνης.

Εκείνο που αξίζει είναι οι 3 βαθμοί που πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Ερμιονίδα, πετυχαίνοντας τα τρία απο τα τέσσερα γκολ σε στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου.

Το σκορ άνοιξε ο Σαλταπίδας στο 28′. Ακολούθησε το 2-0 στο 36′ με απευθείας κόρνερ του Σαμαρά. Στο 42′ ο Τριμπόνιας πέτυχε και το 3-0.

Ακόμη πιο χαλαρά αγωνίσθηκαν οι ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο, όπου ο φιλοξενούμενος δεν μπορούσε να προβάλει καμία αντίσταση. Απλά στο 60′ ο Νικολούδης πέτυχε το τελικό 4-0.

Ιδιαίτερες φάσεις δεν δημιουργήθηκαν, η Ερμιονίδα είχε την πλήρη κατοχή και εκτός των 3 βαθμών το μόνο αξιοσημείωτο είναι η χρησιμοποίηση του 15χρονου Ν.Μερτύρη, που είναι και ο μικρότερος ποδοσφαιριστής που έχει χρησιμοποιηθεί στην Ένωση σε αγώνα πρωταθλήματος.

Διαιτησία: ΛΙΑΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΣΟΒΟΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ ΤΣΟΥΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ , οι διαιτητές του εύκολου φυσικά αυτού αγώνα, σήμερα στο Κρανίδι.

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Αθ.Κολιτσιδάκης): Αλευράς- Τζιέρης, Βιρβίλης, Μπιμπισίδης (75′ Μερτύρης), Σαμαράς (46′ Βασιλέρης)- Γεωργακόπουλος, Πούτση, Τριμπόνιας (46′ Κάλα)- Νικολόπουλος (65’Γκότοφ), Νικολούδης (75′ Βασιλέρης).
ΠΑΜΙΣΟΣ:Καπατσώρης (80′ Οικονομόπουλος), Αριστομενόπουλος, Μάραντος, Φιλόπουλος, Δημητρακόπουλος, Μωράκης, Βλάχος (70′ Γεωργουδιός), Παπαδόπουλος (60′ Χαρλέπας), Γεωργιόπουλος (46′ Κοντομανωλόπουλος), Χελάς, Ρούτσης.