Εύκολο ο Βλαχιώτης 2-0 “φιλικά” το Διαβολίτσι

Εύκολο ο Βλαχιώτης  2-0 “φιλικά” το Διαβολίτσι

O Aστέρας Βλαχιώτης νίκησε εύκολα σε φιλική αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα την ομάδα του Διαβολιτσίου στο γήπεδο της Σκάλαςμε σκορ 2-0.

Ο Ηρακλής Μαϊσουράτζε πέτυχε το πρώτο γκολ για τον Αστέρα Βλαχιώτη, ενώ με σουτ μέσα από την περιοχή ο Σανι Ρονάλντο διαμόρφωσε το τελικό σκορ της φιλικής αναμέτρησης στο 2-0.

Ο ΑΟΔ δεν είχε στη διάθεσή του τους Γκελκέρια, Πάγια, Δημητρίου, Τσιγαρίδη ενώ ενοχλήσεις στη διάρκεια του ματς που έγινε σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο αισθάνθηκε και ο Καντούτσης. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι έχοντας τη δυνατότητα πολλών αλλαγών παρέταξαν διαφορετικές ομάδες σε κάθε ημίχρονο.

Όπως και προαναφέραμε το σκορ για τους νικητές άνοιξε ο Ηρακλή Μαϊσουράτζε με δυνατό σουτ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου,ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με σουτ μέσα από την περιοχή ο Σανι Ρονάλντο σε φάση που οι φιλοξενούμενοι φώναξαν για οφσάιντ.

Τέλος, στο αρχικό σχήμα για τον ΑΟΔ αγωνίστηκαν οι Μαρσέλο, Ζοζέφ, Καντούτσης, Πιτσιλής, Βέλλης, Μπαλόπουλος, Στραβάκος, Θώδης, Γουερέ, Ηλιόπουλος, Μιχαλόπουλος, ενώ ο Στεφανίδης χρησιμοποίησε ακόμα τους Μουλιάτο, Κρεμμύδα, Βλάχο και Σουλαντίκα.