FA Cup: Προκρίθηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τα αποτελέσματα (+video)

FA Cup: Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επιβλήθηκε 3-1 της Ρέντινγκ και πέρασε στους «16» – Δείτε τα αποτελέσματα του θεσμού.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «ξόδεψε» ένα ημίχρονο με την Ρέντινγκ, αλλά στο δεύτερο… σοβαρεύτηκε και με δύο γκολ του Κασεμίρο σε διάστημα πέντε λεπτών (54΄-58΄) κι ένα του Φρεντ (67΄) επιβλήθηκε με 3-1 και προκρίθηκε άνετα στους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι φιλοξενούμενοι παρότι αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 65΄ (αποβλήθηκε ο Κάρολ με δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε πέντε λεπτά) κατάφεραν να μειώσουν στο 72΄ με τον Μπένγκουε.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» σκόραραν και στο πρώτο 45λεπτο και συγκεκριμένα στο 35΄ με τον Μάρκους Ράσφορντ, αλλά το γκολ δε μέτρησε καθώς ο Άγγλος διεθνής επιθετικός βρισκόταν σε θέση οφσάιντ (VAR).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα στη φάση των «32» του Κυπέλλου Αγγλίας:

Μάντσεστερ Σίτι-Άρσεναλ 1-0
Γουόλσολ–Λέστερ 0-1
Άκρινγκτον-Λιντς 1-3
Σαουθάμπτον-Μπλάκπουλ 2-1
Ίπσουιτς-Μπέρνλι 0-0
Λούτον-Γκρίμσπι 2-2
Σέφιλντ Γουένσντεϊ-Φλίτγουντ Τάουν 1-1
Φούλαμ-Σάντερλαντ 1-1