Διεθνή

Φασαρία ο Παπασταθόπουλος για τον Σαλάχ…

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος ήταν έξαλλος με τον Μοχάμεντ Σαλάχ για το πέναλτι που πήρε ο Αιγύπτιος, συνέχισε να του λέει διάφορα και στο φινάλε του ημιχρόνου, με τον Φαν Ντάικ να ζητά το λόγο από τον διεθνή αμυντικό.
Πολλά νεύρα είχε ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος, ο οποίος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα της Άρσεναλ με τη Λίβερπουλ στο Άνφιλντ, έκανε πέναλτι στον Μοχάμεντ Σαλάχ και ο Αιγύπτιος το μετέτρεψε σε γκολ, διαμορφώνοντας το 4-1 για τους “ρεντς”.
Προτού καν εκτελέσει την εσχάτη των ποινών ο Σαλάχ, ο “Πάπα” έλεγε διάφορα στον αντίπαλό του, προφανώς θεωρώντας ότι έπεσε εύκολα και κέρδισε το πέναλτι. Η λεκτική διαμάχη συνεχίστηκε και στην ανάπαυλα, με τον Έλληνα σέντερ μπακ να είναι έξαλλος.

Ο Βίρχιλ Φαν Ντάικ αντιλήφθηκε το τι γινόταν, ζήτησε το λόγο από τον Παπασταθόπουλο, προτού πάνε οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια, μπήκαν και άλλοι παίκτες στη μέση, με την ένταση να εκτονώνεται και να μην δίνεται συνέχεια.