Μεσσηνία

Φιλικά 2-2 Απόλλων Καλαμάτας με Διαβολίτσι

Φάση από το φιλικό του Απόλλωνα με το Διαβολίτσι

Σε φιλικό στο γήπεδο Ασπροχώματος ο Απόλλων Καλαμάτας υποδέχθηκε τον ΑΟ Διαβολιτσίου και ήρθαν 2-2.

Τάκης Σακελλαρόπουλος και Κώστας Παλαμάρας χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στη διάθεσή τους και έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα, με τοτ τους γηπεδούχους να δείχνουν πολύ  καλά στοιχεία.

Σκόρερ για τους γηπεδούχους οι Καραβίτης και Μπάκας και για τους φιλοξενούμενους οι Σεντεμέντες και Λιόλιος.

Στο πρώτο μέρος είχαμε  το Διαβολίτσι να ανοίγει το σκορ με απ’ ευθείας φάουλ του Λιόλιου στο 38ο λεπτό. Οι  φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 45′ με κεφαλιά του Σεντεμέντε, μετά από ωραία σέντρα του Γιώργου Ζήση, ο οποίος τπροπονείται με τον ΑΟΔ.

Το δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας μπόρεσε να καταφέρει στα τελευταία λεπτά με δυο ωραία σουτ από τους Καραβίτη στο 78ο λεπτό και του Μπάκα δέκα λεπτά μετά, να φέρει το ματς στο τελικό 2-2.

Απόλλωνας Καλαμάτας: Κυριακόπουλος. Κακαλής, Παχής, Καραχάλιος, Δασκαλάκης, Κουντάνης, Σπανός, Κωνσταντόπουλος, Παπαθεοδώρου, Μπάκας, Παναγάκης.

Αγωνίστηκαν και οι Περιβολάρης, Καραχάλιος Γιάννης, Μπαζίγος, Καραβίτης, Τριανταφυλλίδης ενώ κάτω απο τα γκολπόστ κάθισε για μεγάλο διάστημα στο β’ μέρος ο Παναγιώτης Μπεσσής ο οποίος προπονείται αυτές τις μέρες με τον Απόλλωνα.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Δ Καλογερόπουλος, Χότζα, Μπστακός, Σεντεμέντες, Οδεμισιώτης, Λιόλιος, Τζανετέας, Καλογερόπουλος, Τσουκαλάς.

Αγωνίστηκαν και οι Κωνσταντακόπουλος, Ζήσης, Γεωργόπουλος, Πιτσιλής, Μπαλόπουλος, Σουλαντίκας, Κρεμμύδας.