Καλαμάτα

Φιλική εκτός έδρας “τεσσάρα” (0-4) της Καλαμάτας στην αδύναμη Πελλάνα!

Εύκολα 0-4 σήμερα την αδύναμη Πελλάνα στη Σπάρτη η εξαιρετική Καλαμάτα!

Η Καλαμάτα έδειξε τα “δόντια” της – όπως παρακαλώ παρακολουθήσαμε και στο φοβερό ξανά live του Sportstonoto.gr  σε ένα ακόμη φιλικό, αυτή τη φορά παρουσιάζοντας και τις επιθετικές της αρετές, επικρατώντας με 0-4 της αδύναμης  Πελλάνας στη Σπάρτη, με κορυφαίους τους Δήμα, Αλεξόπουλο και  Σάμπσον, ο οποίος μπήκε στην επανάληψη στο ματς και με το καλημέρα έδειξε πως μοιάζει πολύ όντως του πατέρα του!

Απογοήτευση αντίθετα ξανά το κακός (ξανά) Στεργίδης, του  οποίου το μέλλον στη μεσσηνιακή πρωτεύουσα είναι πλέον πολύ αβεβαιο… Προβλήματα αγωνιστικά και  όχι μόνο έφερε μαζί του, δυστυχώς (και) στην Καλαμάτα…

Το σκορ για τη Μαύρη Θύελλα άνοιξε μόλις στο 3′ ο Δήμου με κοντινή προβολή.
Στη συνέχεια η Πελλάνα ανέβασε την απόδοσή της κι έφτασε κοντά στο γκολ στο 28′ με τον Αναστασάκο να μην μπορεί να τροφοδοτήσει τον Σαματάκο που ήταν σε πολύ καλή θέση για να σκοράρει.
Στο 37′ ο Γκελγκέρια θα εκτελέσει απ’ ευθείας φάουλ με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πατσιογιώργου.
Στο β΄ ημίχρονο η Μαύρη Θύελλα ξεδύπλωσε τις επιθετικές αρετές της και με δύο γκολ του Αλεξόπουλου (53΄ με πλασέ, 60′ με σουτ) ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3.
Το κερασάκι στην τούρτα (0-4) έβαλε ο Σάμπσον στο 83′ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν όλοι οι αναπληρωματικοί παίκτες και των δύο ομάδων!

Διαιτητής: Ο ανερχόμενος Παναγάκος Βοηθοί: Οι εξαιρετικοί επίσης  Ισάκοβ, Σόβολος, όλοι τους από την Λακωνία μας και όλοι τους άριστοι σήμερα!

Ένωση Πελλάνας (Τσίρκοβιτς): Πατσιογιώργος (46′ Γκιμούσης), Παναγιωτίδης, Λαμπρόπουλος, Πλατάνας (31′ Koντογιάννης), Ρασσιάς, Αναστασάκος (54′ Σπυρόπουλος), Κάρδαρης (Αιβαλιώτης), Σικαλόπουλος, Σωτηρόπουλος (46′ Πετρίδης), Σαμπατάκος, Mπουλγαρίδης (25′ Δημητρέλης) (Γκιμούσης, Κοντογιάννης, Σπυρόπουλος, Δημητρέλης, Αϊβαλιώτης, Πετρίδης).

Καλαμάτα (Βούζας): Κασωτάκης (46′ Τσιγάρος), Γκελγκέρια, Τσιβελεκίδης, Μάκος (46′ Ψυχογιάννης), Τσουβαλτσίδης, Ζαχαρόπουλος (55′ Ρουμελιώτης), Ακριστινέϊ, Δήμος, Στεργίδης (55′ Τζόκιτς), Καζβιρόπουλος, Αλεξόπουλος (Αντεμάϊ, Σάμπσον, Ιντζίδης, Χαρλέπας, Σαούτης, Τσαταλπασίδης).