Φιλικό 2-1 της Κηφισιάς επί του Πανσερραϊκού

Φιλικό 2-1 της Κηφισιάς  επί  του Πανσερραϊκού

Φιλική επικράτηση της ομάδας του Γιώργου Πετράκη επί των Λιονταριών με σκορ 2-1.

Νικηφόρο ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι της Κηφισιάς, στο πλαίσιο της προετοιμασίας για τη νέα αγωνιστική περίοδο καθώς η ομάδα του Γιώργου Πετράκη επιβλήθηκε του Πανσερραϊκού (2-1) στον Βελβεντό Κοζάνης το απόγευμα της Παρασκευής 12 Αυγούστου.
Ο Κουιρουκίδης άνοιξε λογαριασμό για τη νέα σεζόν με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή στο 8ο λεπτό, μετά από εξαιρετική συνεργασία και ασίστ του Μαντί Ταλάλ. Το δεύτερο γκολ της Κηφισιάς σημείωσε στο 75ο λεπτό Γκίνη με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Νωρίτερα, ο Πανσερραϊκός είχε -προσωρινά- ισοφαρίσει με τον Ιτσάμ Κανίς στο 26′ του αγώνα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ελευθερόπουλος): Γιαννίκογλου, Δεληγιαννίδης, Πεταυράκης, Παπάζογλου, Καρασαλίδης, Σιόντης, Μασκανάκης, Οικονόμου, Λιούμης, Κανίς, Μυστακίδης. Πάγκος: Κατσικας, Ζέρης, Τσαγκαλίδης, Δημητρίου, Γιανναράκης, Καραμπέρης, Ανάκογλου, Σοφιανός, Στίνα, Μούργος, Σάιντ, Ντοναλντόνι, Ξανθόπουλος.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Πετράκης): Αγριμάκης (70′ Δασκαλάκης), Μπάκος (46′ Να), Σωτηράκος (70′ Τόλιος), Σπίνος (46′ Μαζουλουξής), Παναγιώτου (45′ Σμπώκος, 80′ Ποζατζίδης Λ.), Παπασάββας (46′ Πέιος), Ταλάλ (46′ Πρίτσας), Παυλάκης (46′ Γκίνη), Νοικοκυράκης (46′ Ιατρούδης, 70′ Δημοσθενιάδης), Καλλέργης (46′ Σέις, 80′ Φλώκος), Κουιρουκίδης (46′ Τεττέι).