Φιλικό… διπλό σε Βέροια για τον ΠΑΟΚ Β

Το πρωτάθλημα της Super League 2 βρίσκεται στον «πάγο», με τον ΠΑΟΚ Β να συνεχίζει την προετοιμασία του, κερδίζοντας σε φιλικό παιχνίδι την Βέροια με 1-0.

Το σύνολο του Πάμπλο Γκαρσία επέστρεψε στις νίκες, αφού στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης ο Βασίλης Γκορντεζιάνι πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα.

Το πρώτο μέρος έληξε με 0-0, αφού οι δύο ομάδες, απαλλαγμένες από το άγχος του αποτελέσματος, έπαιξαν ελεύθερα, αλλά δεν βρήκαν το γκολ.

Στο 8′ ήρθε πρώτη μεγάλη στιγμή του παιχνιδιού για τους γηπεδούχους, όταν κεφαλιά του Γιουκούδη πέρασε λίγο έξω από την εστία του Ταλιχμανίδη.

Επτά λεπτά αργότερα ο Πανίδης σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία με τετ α τετ, ενώ λίγο αργότερα Παναγιώτου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Δικέφαλος προχώρησε σε αλλαγές, με τον Γκορντεζιάνι να δίνει τη λύση για την δεύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ Β.

Στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης, 21χρονος επιθετικός βρέθηκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο, τον οποίος κέρδισε, γράφοντας το 1-0.

Στο 83′ η Βέροια απείλησε την εστία του Δικεφάλου, όταν ένα σουτ τιυ Σουπιάδη έφυγε πάνω από τα δοκάρια, και το 0-1 να μένει μέχρι το τέλος του φιλικού αγώνα.

Οι συνθέσεις:

Βέροια: Παπαδόπουλος, Ντουμάνης, Μπουκουβάλας, Καψάλης, Ζε Εσσόνο, Παπαχρήστος, Μπλέτσας, Γιουκούδης (43’ Κατσούκης), Κασέμι, Μπελεβώνης, Μπουόλι. (Β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Ιωαννίδης, Περδίκης, Μανωλιούδης, Κολλαράς, Μουχάλης, Γιαγτζίδης, Μπλέτσας, Σουπιάδης, Ιωάννου, Κατσούκης, Τσέας).

ΠΑΟΚ Β’: Ταλιχμανίδης, Σελιμάι, Τασιούρας, Γιαξής, Παναγιώτου, Ουεντραόγκο, Νινούα, Δαρέλας, Βασιλειάδης, Χατζηστραβός, Πανίδης (Στο β’ μέρος έπαιξαν και οι Τσιόπτσης, Τσοπούρογλου, Κιτσάκης, Μελετίδης, Κώττας, Σαλαμούρας, Γρόσδης, Δαρέλας, Σπυρίδης, Μπράντονιτς, Γκορντεζιάνι).