Φοίνικας Ν. Επιδαύρου-Παναρκαδικός 2-4: “Πράσινος” θρίαμβος! (+video)

Βρόντηξε και άστραψε ο Παναρκαδικός και πήρε μια καθαρή νίκη στην Επίδαυρο επί του Φοίνικα με 4-2. Η «πρώτη» του Σάββα Καρυπίδη στέφθηκε με επιτυχία και η ομάδα της Τρίπολης βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Η αγωνιστική εικόνα της ομάδας  ήταν πολύ καλή, που ήταν μέσα στο παιχνίδι από την αρχή του αγώνα.

Τα γκολ πέτυχαν ο Γεωργόπουλος στο 10΄,  που στην συνέχεια πέτυχε και το δεύτερο του στο παιχνίδι στο 25΄.

Με το σκορ αυτό πήγε ο Παναρκαδικός στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν δυνατά οι γηπεδούχοι και μείωσαν στο 56΄με τον Πούτση σε 1-2.

Ο Λαζαρίδης στο 66΄έκανε το 1-3 και έκοψε τις διαθέσεις των γηπεδούχων για την ισοφάριση. Ο Καμπεράϊ είχε δοκάρι στο 65΄.

Ο Πλατής στην συνέχεια έδειξε την αξία του σταματώντας τους αντιπάλους σε επικίνδυνα σουτ.

Το  1-4 έγινε με τον Καμπεράϊ και οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-4 στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Πούτση.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντίνος Χατζηγιάννης (Πειραιά).
ΒΟΗΘΟΙ: Γεώργιος Δαφερέρας (Πειραιά), Γεώργιος Ζερβάκης (Πειραιά)..
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 28’ Καπλατζής, 40’ Μούγιος, 87’ Χατζησοφρωνίου, 53’ Πούτσης, 72’ Τριμπόνιας | 16’ Καλογεράκης, 40’ Λαζαρίδης, 60’ Κολιόπουλος, 74’ Λιακόπουλος, 85’ Πούτσι, 90’ Καμπεράι, 90’+1’ Νάνος.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΝΕΑΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ (Δημήτρης Παπαδόπουλος): Μποζιονέλος, Μούγιος, Σερμάγιας (77’ Βράζιος), Τριμπόνιας, Καπλατζής, Παπαϊωάννου, Χατζηστάμου (53’ Πούτσης), Χατζησοφρωνίου (49’ Μάρκου), Μπιτζής, Τριανταφύλλου (77’ Θωμάς), Γεωργίου (77’ Καρέλης).
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΑΟ (Σάββας Καρυπίδης): Πλατής, Λιακόπουλος, Λαζαρίδης, Κυριάζος, Νάνος, Πούτσι, Καλογεράκης (77’ Τσόφλιας), Γεωργόπουλος (67’ Μπαριτάκης), Καμπεράι, Γλέζος, Κολιόπουλος (86’ Πολίτης).

πηγή : soccerlive.g

Φάσεις και γκολ τώρα από τον αγώνα Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Παναρκαδικός (2-4), στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής: