Γ΄ Εθνική

Φορμαρίστηκε τώρα στο τέλος ο Παναργειακός…

Φορμαρίστηκε τώρα στο τέλος ο Παναργειακός και σήμερα νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο καθάρισε το παιγνίδι στην Μάνδρα, αφου απο τη στιγμή που πέτυχε το 2-1 και πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ, δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα.

Η ομάδα του Άργους μπήκε δυνατά στο παιχνίδι κατάφερε να προηγηθεί από το 6′, έχοντας γκολ και ένα δοκάρι σε σουτ του Μαρίνη. Σκόρερ ο Μαρουκάκης, που αξιοποίησε σέντρα του Μαρίνη.

Ο υποβιβασμένος Μανδραϊκός, κέρδισε πέναλτι στο 30′. Το έκανε ο Μαρίνης στον Λελούδα. Το κτύπησε ο ίδιος ο παίκτης του Μανδραϊκού, ο Αλεν όμως απέκρουσε.

Η γηπεδούχος ομάδα ισοφάρισε στο 44′,με γκολ που ελέγχεται ως οφσάιντ,καθώς ο α’ βοηθός το υπέδειξε, αλλά ο διαιτητής συνέχισε τη φάση και στην εξέλιξη έγινε το 1-1.

Με την έναρξη του β ημιχρόνου ο Μαρουκάκης από ασίστ του Καδά, διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και έκανε το 1-2.

Και στο 78′ απο ασιστ του Μαρουκάκη, ο Συρεγγέλας πέτυχε το τελικό 1-3.

Εκτός των δύο γκολ ο Παναργειακός που ήλεγχε πλήρως το ρυθμό, με κατοχή μπάλας, είχε αρκετά σουτ, με πιο επικίνδυνα των Μαρουκάκη, Συρεγγέλα και Καδά.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γ.Κούτσης): Αλεν, Μαρίνης, Παπαϊωάννου (88′ Νώτης), Καλύβας, Μπούτας- Τσιμικλής (80′ Γερόλυμος), Μενδρινός,Καδάς- Μουσταφά (87′ Κυριακόπουλος), Μαρουκάκης, Μπουντόπουλος (65′ Συρεγγέλας).