Τοπικές Ενώσεις

Φοβερός Ασπρόπυργος, 0-3 ξανά τον Μανδραϊκό!

Στο ρελαντί πήρε την πρόκριση ο Ασπρόπυργος, καθώς επιβλήθηκε εκτός έδρας με 3-0 του Μανδραϊκού και πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣΔΑ.

Η ομάδα του Ασπρόπυργου φόρτσαρε στο πρώτο ημίχρονο και “καθάρισε” την υπόθεση πρόκριση, απέναντι στον Μανδραϊκό στο γήπεδο της Παραλίας Ασπροπύργου, καθώς και τα τρία γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν μέχρι το 41′! Το 1-0 έκανε ο Σταύρου στο 33′, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Δουκάκης και να σημειώσει το δεύτερο γκολ. Το τελικό 0-3διαμόρφωσε στο 41′ ο Δηλαβέρης.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι στο πρώτο παιχνίδι, ο Ασπρόπυργος είχε επικρατήσει στην έδρα του, με σκορ 1-0. Έτσι, η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα πήρε το εισιτήριο στα ημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣ Δυτικής Αττικής και θα περιμένει την επόμενη Τετάρτη τον αντίπαλο της.

Άριστη η διαιτησία του κ. Δημόπουλου και των βοηθών κ.κ Πλάκα και Νακου.

Μανδραικός: Μποζιονελος, Βλαχόπουλος, Μπουσης, Παντελιδης, Κωνσταντινίδης, Λελουδας (60′ Κουστας), Αμπαζαι, Μαυρίδης (49′ Πιτελης), Ντουντιγια, Hallvaxhiou, Βασιλειάδης.

Ένωση Ασπροπύργου: Κατσουλης, Τσουκαλάς, Σταγακης, Λογοθέτης Φ., Βασιλείου, Χατζοβασιλακης, Δουκάκης (46′ Νάκας), Δηλαβέρης, Diatta, (46′ Καραλής), Σταύρου (56′ Λογοθέτης Αγγ., Vaz Mendes (62′ Κωσταρας).