Γ’ Εθνική-4ος όμιλος: Έχασε πάλι ο Γκέκας, βυθίζεται ο Παναιγιάλειος… (+video)

Γ’ Εθνική-4ος όμιλος: Έχασε  πάλι  ο Γκέκας, βυθίζεται ο Παναιγιάλειος… (+video)

Μια σημαντική νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει ο ΠΑΣ Αχέρων που επικράτησε με 1-0 του Παναιγιάλειου για την 15η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Με γκολ του Θεοδωράκη στο 25ο λεπτό ο ΠΑΣ Αχέρων προσπέρασε το εμπόδιο του Παναιγιαλείου σήμερα το μεσημέρι στο Δημοτικό Στάδιο Καναλακίου στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Λίγο πριν την έναρξη του αγώνα ο Φάνης Γκέκας τιμήθηκε από την ομάδα του Καναλακίου με τον Αντιπρόεδρο της ομάδας κ. Σπύρο Γιάγια να του παραδίδει ένα μπουκέτο λουλούδια και ένα λάβαρο της ομάδας.

Το σκορ άνοιξε στο 25′ ο Θεοδωράκης για τον ΠΑΣ Αχέρων με κοντινό πλασέ ενώ αναγκαστική αλλαγή στο πρώτο ημίχρονο (35′) έγινε ο Καπίας λόγω τραυματισμού και την θέση του να παίρνει ο Εμβραϊζογλου.

Στο 57ο λεπτό ο Ζδράβος ανετράπη από τον τερματοφύλακα του Παναιγιαλείου Ιωαννίδη με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Πέναλτι το οποίο η ομάδα του Καναλακίου δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ καθώς ο Ιωαννίδης διόρθωσε το λάθος του αποκρούοντας την εκτέλεση του Βέρμπη.

Στο 89ο λεπτό απεβλήθη με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μακρίδης για τον Παναιγιάλειο και έτσι το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα με τον ΠΑΣ Αχέρων να παίρνει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς!!

ΑΧΕΡΩΝ: Βλάχος, Καπίας (35′ Εμβραϊζογλου – 88′ Πόγιας), Ντατίδης, Θεοδωράκης, Ζδράβος, Κωνσταντίνου, Παπανίκου, Γκότσης, Τσούτσης, Βέρμπης (68′ Ροβίνας), Γεωργίου (68′ Βασιλειάδης).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ιωαννίδης, Κουρτελέσης, Μακρίδης, Σ. Αφούσι, Παπαδόπουλος, Γκασίδης (65′ Αναστόπουλος), Α. Αφούσι, Σκούτας (65′ Καράκουτης), Λιάτος (79′ Ψωμάρας), Τοκάμ, Βλαχόπουλος.