Γ’ Εθνική 7ος Όμιλος: “Χρυσό” (2-2) “Χ” ΑΟΔ σε Βάρδα, γκολ ο Λαθύρης, αμετάβλητη η κορυφή…

Καμία  μεταβολή δεν είχαμε επί της ουσίας στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, ειδικά στην κορυφή όπου νίκησαν όλοι οι πρωτοπόροι.

Χρυσή ισοπαλία για τον ΑΟΔ, καθώς με γκολ που δέχτηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, το Διαβολίτσι έχασε χρυσή ευκαιρία να φύγει με ένα μεγάλο “διπλό” από την Βάρδα στο φινάλε του πρώτου γύρου στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

μάδα της Βουπρασίας έφτασε στο 2-2 με τον Σαμπανεϊ ενώ νωρίτερα οι πρωταθλητές Μεσσηνίας είχαν κάνει την ανατροπή με Γραματικόπουλο  και με τον Τζαλάκου.

Η κατάσταση στην κορυφή δεν άλλαξε καθώς Αστέρας Βλαχιώτη, Ναύπλιο  (με γκολ του Βαγγέλη Λαθύρη) και Σπάρτη συνέχισαν με νίκες επί των Θύελλας Πατρών, Πανηλειακού και Τσιλιβή, αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής στον 7ο Όμιλο της Γ΄ Εθνικής, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

Τα αποτελέσματα
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΟ Διαβολιτσίου 2-2 (57′ Βας, 90+ Σαμπανέι / 67′ Γραμματικόπουλος, 77′ Τζαλάκου)
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παναργειακός 3-0 (36′ Γεωργαντόπουλος πεν, 37΄ Παπαδόπουλος Γ., 74′ Λίπι)
Αστέρας Βλαχιώτη-Θύελλα Πατρών 2-1 (22′ Πούτσης, 48′ Διαμαντάκης / 85′ Ντίνος)
Ολυμπιακός Ζαχάρως-Πανγυθεατικός 2-0 (44′, 51′ )
Ναύπλιο 2017-Πανηλειακός 2-1 (11′ Λαθύρης, 54′ Παναγόπουλος / 77′ Σκαφίδας)
Ζάκυνθος-ΑΕ Ερμιονίδας 0-0
ΠΣ Σπάρτη-ΑΟ Τσιλιβή 3-1 (51′-63′ Μπανούσης, 79′ Κάρδαρης / 34′ Βερνάρδος)