fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική: Aποτελέσματα Κυριακής, σχόλιο, βαθμολογίες – Πρωταθλητές Ηρακλής Λάρισας, ΠΑΟ Ρουφ

Γ’ Εθνική: Aποτελέσματα Κυριακής, σχόλιο, βαθμολογίες – Πρωταθλητές Ηρακλής Λάρισας, ΠΑΟ Ρουφ

Δείτε τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της Γ’ Εθνικής, σε όλους τους ομίλους, όπως και τις  – τελικές σε μερικούς ομίλους – βαθμολογίες αυτών!

Συναρπαστικά παιχνίδια έγιναν και σήμερα στη Γ’ Εθνική, με τη δράση να ολοκληρώνεται σε τρεις ομίλους. Στον 3ο όμιλο, πρωταθλητής αναδείχτηκε ο Ηρακλής Λάρισας, ενώ στον 7ο όμιλο ο ΠΑΟ Ρουφ τερμάτισε πρώτος.

 
Στον 1ο όμιλο, η μάχη της παραμονής θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική, καθώς η Δόξα Δράμας έμεινε στο 0-0 με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, όπως και ο Νέστος Χρυσούπολης με τον Άρη Αβάτου.

Στον 2ο όμιλο, ο Μακεδονικός νίκησε 1-0 την ΑΕΠ Κοζάνης, ενώ η Κοζάνη διέλυσε με 4-0 τον Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης.

Στον 3ο όμιλο, ο Ηρακλής Λάρισας πήρε το 1-1 από τον ΑΟ Υπάτου στη Βοιωτία και κατέκτησε το πρωτάθλημα.

Στον 4ο όμιλο, ο Παναγρινιακός νίκησε 2-0 τον Παναιγιάλειο, ενώ ο ΑΟ Διαβολιτσίου επικράτησε 2-1 του Διαγόρα Βραχνέικων, ο οποίος υποβιβάστηκε.

Στον 6ο όμιλο το θρίλερ… συνεχίζεται για τον τίτλο, καθώς η Προοδευτική έμεινε στο 1-1 με το Κερατσίνι, ενώ ο Πανελευσινιακός επικράτησε 2-1 του Αίαντα Σαλαμίνας.

Στον 7ο όμιλο, ο ΠΑΟ Ρουφ νίκησε 2-0 στον Άγιο Νικόλαο, κατακτώντας τον τίτλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες όλων των ομίλων (μένει μόνο ο 5ος όμιλος):

1ος όμιλος (21η αγωνιστική)

Θερμαϊκός Θέρμης- Αγροτικός Αστέρας  1-0
Ορφέας Ξάνθης- Εθνικός Σοχού  0-0
Αναγέννηση Πλαγιάς- Πανδραμαϊκός  0-3
Δόξα Δράμας- Απόλλων Παραλιμνίου  0-0
Νέστος Χρυσούπολης- Άρης Αβάτου  0-0
Αλεξανδρούπολη FC- Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου  2-1

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αγροτικός Αστέρας 21 13 6 2 31 8 23 45
2 Πανδραμαϊκός 21 9 9 3 33 17 16 36
3 Απόλλων Παραλιμνίου 21 9 5 7 30 19 11 32
4 Άρης Αβάτου 21 9 4 8 27 20 7 31
5 Εθνικός Σοχού 21 7 9 5 19 11 8 30
6 Δόξα Δράμας 21 6 11 4 23 17 6 29
7 Νέστος Χρυσούπολης 21 7 8 6 22 22 0 29
8 Θερμαϊκός Θέρμης 21 9 2 10 21 25 -4 29
9 Αλεξανδρούπολη FC 21 7 5 9 24 34 -10 26
10 Ορφέας Ξάνθης 21 6 4 11 22 40 -18 22
11 Μ.Αλεξ.Ορφανίου 21 4 5 12 12 26 -14 17
12 Αναγέννηση Πλαγιάς 21 5 2 14 17 42 -25 17

2ος όμιλος (21η αγωνιστική)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΑΕ Λευκίμμης  2-1
Εδεσσαϊκός – Θύελλα Σαρακηνών  1-2
Μακεδονικός – ΑΕΠ Κοζάνης  1-0
Κοζάνη – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης  4-0
Ποσειδών Μηχανιώνας – ΑΣ Γιαννιτσά  2-0
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων  2-2

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μακεδονικός 21 14 4 3 29 10 19 46
2 Κοζάνη 21 13 5 3 33 11 22 44
3 ΑΕΠ Κοζάνης 21 11 3 7 28 18 10 36
4 Εδεσσαϊκός 21 11 3 7 29 23 6 36
5 Θύελλα Σαρακηνών 21 10 3 8 30 29 1 33
6 Ποσειδών Μηχανιώνας 21 9 5 7 28 22 6 32
7 ΑΕ Λευκίμμης 21 9 3 9 27 22 5 30
8 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 21 9 3 9 25 22 3 30
9 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 21 5 6 10 23 37 -14 21
10 ΑΣ Γιαννιτσά 21 5 4 12 12 24 -12 19
11 Ηρακλής Αμπελοκήπων 21 2 7 12 16 40 -24 13
12 Κτην.Αστ.Καληράχης 21 3 4 14 14 37 -23 13

3ος όμιλος (22η αγωνιστική ΤΕΛΙΚΗ)

Νέα Αρτάκη – ΠΟ Φήκης  2-1
ΑΟ Υπάτου – Ηρακλής Λάρισας  1-1
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΠΟ Ελασσόνας  2-2
Αμβρυσσέας Διστόμου – Ατρόμητος Παλαμά  2-1
Δήμητρα Ευξεινούπολης – Θησέας Αγριάς  1-1
Αετός Μακρυχωρίου – Αταλάντη  0-3 α.α.

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ηρακλής Λάρισας 22 16 4 2 35 13 22 52
2 ΑΟ Υπάτου 22 15 5 2 38 11 27 50
3 ΠΟ Ελασσόνας 22 10 7 5 32 20 12 37
4 Αμβρυσσέας Διστόμου 22 10 5 7 27 13 14 35
5 Δήμητρα Ευξεινούπολης 22 10 5 7 29 21 8 35
6 ΠΟ Φήκης 22 11 1 10 26 25 1 34
7 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 22 9 6 7 23 14 9 33
8 ΑΟ Νέας Αρτάκης 22 8 8 6 25 17 8 32
9 Ατρόμητος Παλαμά 22 9 3 10 27 22 5 30
10 Θησέας Αγριάς 22 5 5 12 18 31 -13 20
11 ΑΠΟ Αταλάντη 22 4 0 18 15 50 -35 12
12 Αετός Μακρυχωρίου 22 0 1 21 3 65 -62 1

4ος όμιλος (26η αγωνιστική ΤΕΛΙΚΗ)

Τηλυκράτης – Αίας Γαστούνης  4-1
Παναιγιάλειος – Παναγρινιακός  0-2
ΑΟ Διαβολιτσίου – Διαγόρας Βραχνεΐκων  2-1
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Άρτας  4-1
ΠΑΟ Βάρδας – Ναυπακτιακός Αστέρας  1-1
Αχέρων Καναλακίου – Αμβρακικός Λουτρού  3-0 α.α.
Ρεπό: Εθνικός Σκουλικάδου

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναχαϊκή 24 18 2 4 53 16 37 56
2 Τηλυκράτης 24 16 4 4 44 17 27 52
3 ΑΟ Διαβολιτσίου 24 14 5 5 40 23 17 47
4 Αχέρων Καναλακίου 24 11 7 6 33 19 14 40
5 Αίας Γαστούνης 24 12 3 9 37 30 7 39
6 Ναυπακτιακός 24 11 6 7 30 19 11 39
7 Παναγρινιακός 24 11 6 7 26 20 6 39
8 Διαγόρας Βραχνεΐκων 24 10 5 9 30 24 6 35
9 Εθνικός Σκουλικάδου 24 9 5 10 20 26 -6 32
10 ΠΑΟ Βάρδας 24 6 4 14 23 30 -7 22
11 Παναιγιάλειος 24 4 7 13 18 31 -13 19
12 Αναγέννηση Άρτας 24 6 1 17 18 44 -26 19
13 Αμβρακικός Λουτρού 24 0 1 23 2 75 -73 1

5ος όμιλος (20η αγωνιστική-εξ αναβολής)

ΑΣ Σαντορίνης – Παναρκαδικός  3-0

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΓΣ Ηλιούπολης 18 13 3 2 38 11 27 42
2 Φωστήρας 18 11 3 4 26 14 12 36
3 ΑΣ Σαντορίνης 18 10 5 3 30 7 23 35
4 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 18 9 1 8 23 20 3 28
5 ΑΕ Ερμιονίδας 18 8 3 7 19 22 -3 27
6 ΑΕ Μυκόνου 18 8 2 8 26 27 -1 26
7 Άγιος Ιερόθεος 18 6 3 9 19 25 -6 21
8 Ερμής Μελιγούς 19 5 5 9 16 27 -11 20
9 Παναρκαδικός 18 6 2 10 25 26 -1 20
10 Χαραυγιακός 18 5 4 9 15 26 -11 19
11 Άρης Σκάλας 19 1 5 13 9 41 -32 8

6ος όμιλος (21η αγωνιστική)

Αιολικός – Εθνικός  1-1
ΑΠΟ Κερατσίνι – Προοδευτική  1-1
ΑΟ Καραβάς – ΑΟ Πυλίου  0-1
Πανελευσινιακός – Αίας Σαλαμίνας  2-1
Αήττητος Σπάτων – Θύελλα Ραφήνας  1-2
Ρεπό: Αστέρας Βάρης

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Προοδευτική 19 12 6 1 31 9 22 42
2 Πανελευσινιακός 19 12 4 3 36 15 21 40
3 Εθνικός 19 12 3 4 34 19 15 39
4 Θύελλα Ραφήνας 19 8 5 6 19 16 3 29
5 Αιολικός 19 8 4 7 19 18 1 28
6 ΑΟ Πυλίου 19 7 5 7 19 24 -5 26
7 ΑΠΟ Κερατσίνι 19 7 3 9 16 24 -8 24
8 Αστέρας Βάρης 19 6 3 10 23 29 -6 21
9 Αίας Σαλαμίνας 19 5 4 10 20 26 -6 19
10 ΑΟ Καραβάς 19 2 8 9 14 24 -10 14
11 Αήττητος Σπάτων 19 3 1 15 11 35 -24 10

7ος όμιλος (18η αγωνιστική ΤΕΛΙΚΗ)

Αναγέννηση Ιεράπετρας – Αλμυρός Γαζίου  1-0
Πανιώνιος – Άρης Σούδας  2-1
Ατσαλένιος – Γιούχτας  2-0
ΑΕ Νεάπολης – ΑΟ Πόρου  0-2
ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΠΑΟ Ρουφ  0-2

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟ Ρουφ 18 13 4 1 36 16 20 43
2 Πανιώνιος 18 12 4 2 33 12 21 40
3 ΑΟ Πόρου 18 8 6 4 32 20 12 30
4 ΑΟ Αγίου Νικολάου 18 9 3 6 29 22 7 30
5 Γιούχτας 18 7 6 5 19 16 3 27
6 Αλμυρός 18 7 5 6 29 17 12 26
7 Ατσαλένιος 18 8 2 8 28 24 4 26
8 Άρης Σούδας 18 2 4 12 13 26 -13 10
9 Αναγ.Ιεράπετρας 18 3 1 14 13 54 -41 10
10 ΑΕ Νεάπολης 18 2 3 13 10 35 -25 9

 

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Ανθοκομική Έκθεση Καλαμάτας 2022
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική