fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική: Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις και ντέρμπι για την 6η αγωνιστική

Αρκετά ντέρμπι περιλαμβάνει η 6η αγωνιστική (5η για τον πέμπτο και έκτο όμιλο) της Γ’ Εθνικής που διεξάγεται σήμερα (18/4) το απόγευμα.

Γ’ Εθνική: Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις και ντέρμπι για την 6η αγωνιστική

Aπό το πρόγραμμα ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Νέστου Χρυσούπολης – Ηρακλή Αμπελοκήπων (1ος όμιλος), Ηλιούπολης – Χαραυγιακού (6ος), Μοσχάτου – Προοδευτικής (6ος), Πανελευσινιακού – Κερατσινίού (8ος) και Άρη Σούδας – Αναγέννησης Ιεράπετρας (10ος). Ρεπό η πρωτοπόρος Κηφισιά στον 7ο Όμιλο. Ντέρμπι στη Ζάκυνθο για τον 9ο Όμιλο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων στους δέκα ομίλους, οι οποίοι θα αρχίσουν στις 16:30, έχει ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Παραλιμνίου, Αετός Ορφανού – ΑΕ Αμπελοκήπων, Νέστος Χρυσούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης (ματαιώθηκε), Ένωση Άνθειας – Εθνικός Σοχού, Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σαππών, Πανδραμαϊκός – ΑΕ Ευόσμου, ΑΕ Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου.

2ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)
Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟ Κουφαλίων, Αναγέννηση Πλαγιάς – Μακεδονικός, Νίκη Αγκαθιάς – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Εδεσσαϊκός – Εθνικός Γιαννιτσών, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Θύελλα Σαρακηνών, Γιαννιτσά – Αετός Βαρβάρας, Θερμαϊκός Θέρμης – Νέα Καλλικράτεια.
*Ρεπό έχει ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)
Μετέωρα – Ατρόμητος Παλαμά, Αετός Μακρυχωρίου – Μακεδονικός Φούφα, Κοζανη – Ερμής Αμυνταίου, Αναγέννηση Καρδίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης, Δίας Δίου – ΑΕ Καρίτσας, ΠΟ Ελασσόνας – ΑΟ Σελλάνων, ΠΟ Φήκης – Εθνικός Κεραμιδίου.
* επό έχει ο Ηρακλής Λάρισας.

4ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)
Αλμυρός – Φωκικός, Θησέας Αγριάς – Αμβρυσσέας Διστόμου, Ηρακλής Ψαχνών – Οπούντιος Μαρτίνου (ματαιώθηκε), ΑΟ Υπάτου – Διαγόρας Στεφανοβικείου, Αταλάντη – Νέα Αρτάκη.
* Ρεπό έχει η Δήμητρα Ευξεινούπολης.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)
Θύελλα Κατσικά – Πρέβεζα, Αχέρων Καναλακίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας, ΑΕ Μεσολογγίου – ΟΦ Αγίου Ματθαίου, Αμβρακικός Λουτρού – Παναγρινιακός, ΑΕ Λευκίμμης – Αναγέννηση Άρτας (14.30), ΠΑΣ Θύελλα – Κασσιόπη, Τηλυκράτης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας.
* Ρεπό έχει ο ΠΑΣ Θύελλα.

6ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγων.)
Πανιώνιος – Μαρκό, Εθνικός Πειραιώς – Αήττητος Σπάτων, Ηλιούπολη – Χαραυγιακός, Μοσχάτο – Προοδευτική, Φωστήρας – Πανναξιακός (13.30).
* Ρεπό έχει η ΑΕ Μυκόνου.

7ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)
Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Ναύπλιο 2017, Ερμιονίδα – ΠΑΟ Ρουφ, Άγιος Ιερόθεος – Παναρκαδικός, Μολαϊκός – Εμρής Μελιγούς, Φοίνικας Νεας Επιδαύρου – Κορωνίδα Κοιλάδας.
* Ρεπό έχει η ΑΕ Κηφισιάς.

Δείτε τη βαθμολογία του 7ου Ομίλου

8ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)
Πυθαγόρας – Αίας Σαλαμίνας (14.30), Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Βάρης, Αετός Λουτρών – ΑΟ Καραβά (16.00), Πανελευσιανιακός – Κερατσίνι, ΑΟ Πυλίου – Αιολικός (13.00), Ακράτητος – Μικρασιατική (15.30).

9ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)
Παλληξουριακός – Παναιγιάλειος (13.00), Αίας Γαστούνης – Εθνικός Σκουλικάδου (14.00), Θύελλα Πατρών – Πάμισος Μεσσήνης, Ζάκυνθος – ΑΟ Τσιλιβή (15.00), Ναυπακτιακός Αστέρας – Αχαϊκή, ΑΟ Διαβολιτσίου – ΠΑΟ Βάρδας.
* Ρεπό έχει ο Διαγόρας Βραχνέικων.

Δείτε τη βαθμολογία στον 9ο Όμιλο

10ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγων.)
ΑΕ Νεάπολης – Γιούχτας, ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Πόρου, Αλμυρός – Δαμάστα, ΑΟ Αγίου Νικολάου – Ρεθυμνιακός, ΑΟ Παλαιόχωρας – Ηρόδοτος (ματαιώθηκε), Πλατανιάς – Άρης Περιβολίων (ματαιώθηκε), Άρης Σούδας – Αναγέννηση Ιεράπετρας.

ΠΗΓΗ

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ΕΤΙΚΕΤΕΣ SPORTSTONOTO

More in Γ΄ Εθνική