fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική: Φουλ δράση με δύο αναβολές – Όλο το πρόγραμμα (16:30′)

Μετ’ εμποδίων συνεχίζεται η δράση στη Γ’ Εθνική.

Γ’ Εθνική: Φουλ δράση με δύο αναβολές – Όλο το πρόγραμμα (16:30′)

Με δυνατά παιχνίδια συνεχίζεται η δράση στους δέκα ομίλους της Γ’ Εθνικής. Τα προβλήματα δεν λείπουν, ωστόσο, καθώς λόγω κρουσμάτων κορονοϊού, αναβλήθηκαν δύο αναμετρήσεις.

Συγκεκριμένα, για τον 8ο όμιλο, δεν θα διεξαχθεί το ΑΠΕ Μικρασιατική-Πανελευσινιακός, λόγω κρουσμάτων στην ομάδα των «σταχυοφόρων». Στον 9ο όμιλο αναβλήθηκε το αχαϊκό ντέρμπι ανάμεσα σε Αχαϊκή και Θύελλα Πατρών, καθώς εντοπίστηκαν παίκτες θετικοί στον κορονοϊό στην ομάδα της Κάτω Αχαγιάς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης
ΑΕ Εύοσμου-Αλεξανδρούπολη FC
Πανδραμαϊκός-ΑΕ Διδυμότεχοι
Ορφέας Ξάνθης-Αετός Οφρυνίου
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Άρης Αβάτου
Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΕ Αμπελοκήπων
Ηρακλής-Αναγέννηση Θαλασσιάς 5-0 (24/4)
Ελπίδα Σαπών-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α

2ος όμιλος – 7η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων-Μακεδονικός
Εθνικός Γιαννιτσών-Αναγέννηση Πλαγιάς
Αετός Βαρβάρας-Εδεσσαϊκός
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Αναγέννηση Γιαννιτσών
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Αγροτικός Αστέρας
Θύελλα Σαρακηνών-Νίκη Αγκαθιάς
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Ρεπό: Θερμαϊκός Θέρμης

3ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Ατρόμητος Παλαμά-Μακεδονικός Φούφα
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αετός Μακρυχωρίου
ΑΟ Σελλάνων-Αναγέννηση Καρδίτσας
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-ΠΟ Ελασσόνας
Ερμής Αμυνταίου-ΑΣ Μετέωρα
ΑΕ Καρίτσας-Κοζάνη
Ηρακλής Λάρισας-Δίας Δίου
Ρεπό: ΠΟ Φήκης

4ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Φωκικός-Αμβρυσσέας Διστόμου
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Θησέας Αγριάς
Δήμητρα Ευξεινούπολης-ΑΠΟ Αταλάντη
Νέα Αρτάκη-Ηρακλής Ψαχνών
Οπούντιος Μαρτίνου-ΓΣ Αλμυρού 0-3 α.α
Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

5ος όμιλος – 6η αγωνιστική
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Θύελλα Κατσικάς
Αστέρας Καληράχης-Αμβρακικός Λουτρού
Παναγρινιακός-ΠΑΣ Θύελλα
Κέρκυρα-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΠΑΣ Πρέβεζα-ΑΕ Μεσολογγίου
ΟΦΑΜ-ΑΕ Λευκίμμης
Αναγέννηση Άρτας-Τηλυκράτης Λευκάδας

6ος όμιλος – 6η αγωνιστική
13:00 Προοδευτική-ΑΕ Μυκόνου
Μαρκό-Ηλιούπολη
Χαραυγιακός-Φωστήρας
Εθνικός-Πανιώνιος
Αήττητος Σπάτων-ΑΕ Μοσχάτου
Ρεπό: Πανναξιακός

7ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Πανναυπλιακός-ΠΑΟ Ρουφ
Πανγυθεατικός-Ερμιονίδα
Κορωνίδα Κοιλάδας-Άρης Σκάλας
Παναρκαδικός-Ατρόμητος Χιλιομοδίου
Ερμής Μελιγούς-Άγιος Ιερόθεος
Κηφισιά-Μολαϊκός
Ρεπό: Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

8ος όμιλος – 7η αγωνιστική
15:45 Ακράτητος-ΑΟ Πυλίου Κω
Αιολικός-Αετός Λουτρών
Αίας Σαλαμίνας-Αστέρας Βάρης
Κερατσίνι-Θύελλα Ραφήνας
17:30 ΑΟ Καραβάς-Πυθαγόρας
ΑΠΕ Μικρασιατική-Πανελευσινιακός αναβλ.

9ος όμιλος – 7η αγωνιστική
14:00 ΠΑΟ Βάρδας-ΑΠΣ Ζάκυνθος
14:30 ΑΟ Τσιλιβή-Αίας Γαστούνης
14:30 Παναιγιάλειος-Εθνικός Σκουλικάδου
15:30 Πάμισος Μεσσήνης-Παλληξουριακός
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ναυπακτιακός Αστέρας
Αχαϊκή-Θύελλα Πατρών αναβλ.
Ρεπό: ΑΟ Διαβολιτσίου

10ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Ατσαλένιος-Άγιος Νικόλαος
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Αστέρας Ρεθύμνου
Γιούχτας-Πόρος
Ηρόδοτος-Αλμυρός Γαζίου
Πλατανιάς-Άρης Σούδας
ΑΟ Δαμάστα-ΑΕ Νεάπολης
Ρεθυμνιακός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 0-2 (24/4)
Άρης Ρεθύμνου-ΑΟ Παλαιόχωρας Ματαιώθηκε

onsports

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική