fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική:Κρίσιμες αναμετρήσεις σε όλους τους ομίλους

Γ’ Εθνική:Κρίσιμες αναμετρήσεις σε όλους τους ομίλους

Δυνατά παιχνίδια περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Γ’ Εθνικής και αυτή την Κυριακή.

Στην τελική ευθεία έχει μπει το πρωτάθλημα της αγωνιστικής, με τη μάχη για τον τίτλο και την παραμονή να φουντώνει. Παράλληλα, δεν λείπουν και οι αναβολές λόγω κορονοϊού, που ίσως καθυστερήσουν το φινάλε του πρωταθλήματος σε κάποιους ομίλους.

Εξάλλου, πρόθεση της ΕΠΟ είναι οι τελευταίες τρεις αγωνιστικές να διεξαχθούν ίδια ώρα ανά όμιλο και χωρίς εκκρεμότητες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος – 12η αγωνιστική
ΑΕ Εύοσμου-Απόλλων Παραλιμνίου
Ελπίδα Σαπών-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
Εθνικός Σοχού-ΑΕ Διδυμοτείχου
Ορφέας Ξάνθης-Πανδραμαϊκός
Ηρακλής-Άρης Αβάτου
ΑΕ Αμπελοκήπων-Αλεξανδρούπολη FC
Αετός Ορφανίου-Νέστος Χρυσούπολης
Αναγέννηση Θαλασσιάς-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α

2ος όμιλος – 12η αγωνιστική
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΠΑΟ Κουφαλίων
Θύελλα Σαρακηνών-Θερμαϊκός
Μακεδονικός-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Αναγέννηση Πλαγιάς-Νίκη Αγκαθιάς
Αετός Βαρβάρας-Νέα Καλλικράτεια
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Αναγέννηση Γιαννιτσών
Αγροτικός Αστέρας-Εδεσσαϊκός
Ρεπό: Εθνικός Γιαννιτσών

3ος όμιλος – 12η αγωνιστική
Ηρακλής Λάρισας-Ατρόμητος Παλαμά
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΠΟ Φήκης
Μακεδονικός Φούφα-Δίας Δίου
Αετός Μακρυχωρίου-Κοζάνη
ΑΟ Σελλάνων-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
Ερμής Αμυνταίου-ΠΟ Ελασσόνας
ΑΣ Μετέωρα-Αναγέννηση Καρδίτσας
Ρεπό: Οικονόμος Τσαριτσάνης

4ος όμιλος – 10η αγωνιστική
Νέα Αρτάκη-Φωκικός
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΠΟ Αταλάντη
Θησέας Αγριάς-Ηρακής Ψαχνών
ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Υπάτου
Οπούντιος Μαρτίνου-Δήμητρα Ευξεινούπολης 0-3 α.α
Ρεπό: Διαγόρας Στεφανοβικείου

5ος όμιλος – 10η αγωνιστική
15:15 Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-ΟΦΑΜ
16:00 ΑΕ Λευκίμμης-Τηλυκράτης
16:00 ΑΕ Μεσολογγίου-Κέρκυρα
ΠΑΣ Θύελλα-Θύελλα Κατσικάς
Αμβρακικός Λουτρού-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αναγέννηση Άρτας
ΠΑΣ Πρέβεζα-Παναγρινιακός

6ος όμιλος – 8η αγωνιστική (εξ αναβολής)
13:30 Αήττητος Σπάτων-Πανναξιακός

7ος όμιλος – 10η αγωνιστική
Ερμής Μελιγούς-Πανναυπλιακός
Παναρκαδικός-Κηφισιά
ΑΕ Ερμιονίδας-Μολαϊκός
Πανγυθεατικός-Κορωνίδα Κοιλάδας
Ατρόμητος Χιλιομοδίου-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου
Άγιος Ιερόθεος-Άρης Σκάλας
Ρεπό: ΠΑΟ Ρουφ

8ος όμιλος – 10η αγωνιστική
14:45 Αιολικός-Αίας Σαλαμίνας
14:45 ΑΟ Καραβάς-Ακράτητος
14:45 Πυθαγόρας-Πανελευσινιακός
14:45 Κερατσίνι-ΑΠΕ Μικρασιατική
14:45 Αστέρας Βάρης-ΑΟ Πυλίου Κω
14:45 Θύελλα Ραφήνας-Αετός Λουτρών

9ος όμιλος – 10η αγωνιστική
14:30 Παλληξουριακός-ΑΟ Διαβολιτσίου
15:00 ΑΟ Τσιλιβή-ΠΑΟ Βάρδας
Αχαϊκή-Παναιγιάλειος
Πάμισος Μεσσήνης-Διαγόρας Βραχνεΐκων
Αίας Γαστούνης-Ναυπακτιακός Αστέρας
Θύελλα Πατρών-ΑΠΣ Ζάκυνθος αναβλ.
Ρεπό: Εθνικός Σκουλικάδου

10ος όμιλος – 12η αγωνιστική
Ηρόδοτος-Άρης Σούδας
ΑΟ Δαμάστα-Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΕ Νεάπολης-Άγιος Νικόλαος
Ατσαλένιος-Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Αλμυρός Γαζίου
Ρεθυμνιακός-Πλατανιάς 2-1 (22/5)
Άρης Ρεθύμνου-Γιούχτας 0-3 α.α
Πόρος-ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0 α.α

 

onsports

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement

More in Γ΄ Εθνική