Γ’ Εθνική – Μπαράζ: Επεισοδιακή νίκη (μια ζωή τα ίδια στην Ζάκυνθο πια) για Πανιώνιο – Ντόρτια ο Αχέρων!

Μια ζωή τελικά τα ίδια και τα ίδια στην Ζάκυνθο... Μια φωτογραφία χίλιες λέξεις...

Δείτε τα αποτελέσματα των παιχνιδιών μπαράζ της Γ’ Εθνικής.

Με συναρπαστικά παιχνίδια συνεχίστηκε σήμερα η δράση στους δύο ομίλους των μπαράζ της Γ’ Εθνικής. Η μάχη της ανόδου πήρε νέα τροπή και στους δύο ομίλους μετά τα σημερινά αποτελέσματα.

Στον 1ο όμιλο, ο Αχέρων Καναλακίου ήταν επιβλητικός απέναντι στον Διαγόρα Στεφανοβικείου, επικρατώντας 4-0. Ο Ντόκος στο 31’ πέτυχε το 1-0 και μέσα σε δύο λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι «σφράγισαν» τη νίκη. Στο 65’ ο Βέρμπης και στο 67’ ο Κυριάκης έγραψαν το 3-0, ενώ στο 76’ ο Κυριάκης πέτυχε το 4-0.

Στη Νέα Μηχανιώνα, ο Ποσειδώνας έμεινε στο 1-1 με τον Ορφέα Ξάνθης, χάνοντας πολύτιμο έδαφος στη μάχη της ανόδου. Οι Ξανθιώτες αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους και στο 12’ ο Γκασιμπαγιαζίδης πέτυχε το 0-1 στην αντεπίθεση. Η απάντηση του Ποσειδώνα ήρθε στο 48’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ξανθόπουλου. Αλλά το 1-1 δεν άλλαξε ως το φινάλε.

Νικηφόρα πέρασε από τη Ζάκυνθο ο Πανιώνιος με 2-1, σε ένα παιχνίδι με ένταση και επεισόδια. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες. Ο Πανιώνιος είχε δοκάρι στο 48’ με τον Γροντή και στο 52’ ο Πίσπας πέτυχε το 0-1. Στο 65’ ο Κακολύρης άφησε τη Ζάκυνθο με δέκα παίκτες, καθώς δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 75’ ο Νίνο όμως σημείωσε το 0-2 για τους «κυανέρυθρους», παίρνοντας το… ριμπάουντ από την κεφαλιά του Μούντριχα στο δοκάρι. Στο 90+7′ ο Καψάσκης μείωσε σε 1-2 για τη Ζάκυνθο, η οποία τέλειωσε το ματς με εννέα παίκτες, καθώς δεύτερη κίτρινη κάρτα πήρε και ο Σούρμπης για διαμαρτυρία.

Στη Ραφήνα, η Θύελλα και ο Ηρόδοτος αναδείχτηκαν ισόπαλοι 0-0, σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις. Οι Κρητικοί είχαν τις περισσότερες ευκαιρίες και έψαξαν το γκολ, αλλά ένα που πέτυχε ο Καλαμιώτης ήταν με το χέρι και δεν μέτρησε. Οι γηπεδούχοι άντεξαν την πίεση και έψαξαν τις αντεπιθέσεις, αλλά αρκέστηκαν τελικά στον πρώτο τους βαθμό στη διαδικασία των μπαράζ.

Επεισόδια στο Ζάκυνθος-Πανιώνιος

Μεγάλος εκνευρισμός και ένταση στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα Ζάκυνθος-Πανιώνιος.

Εκνευρισμός επικράτησε από το ξεκίνημα του αγώνα τόσο εντός όσο και εκτός εξέδρας στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα μπαράζ ανάμεσα στη Ζάκυνθο και τον Πανιώνιο.

Από μια παρεξήγηση μεταξύ των παραγόντων των δύο ομάδων, η κατάσταση ξέφυγε. Κάποιος από την πλευρά των γηπεδούχων έκανε κίνηση πως έχει περίστροφο, επειδή είναι αστυνομικός, και ακολούθησε μεγάλη ένταση, ειδικά στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Η αστυνομία παρενέβη και τα πνεύματα ηρέμησαν, αλλά αναμένεται να ακολουθήσουν μηνύσεις.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των μπαράζ ανόδου (4/7)