fbpx
Connect with us

Μπάσκετ

Γ΄ Εθνική Μπάσκετ: Οι αγώνες της πρεμιέρας (24/10)

30 αγώνες διεξάγονται σήμερα (24/10) για την πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής Μπάσκετ (2η αγωνιστική για τον 3ο Όμιλο).

Γ΄ Εθνική Μπάσκετ: Οι αγώνες της πρεμιέρας (24/10)

Η Γ΄ Εθνική Μπάσκετ αρχίζει σε πέντε από τους έξι ομίλους σήμερα Κυριακή (24/10).

Θυμίζουμε ότι την προηγούμενη Κυριακή (17/10) έκανε την πρεμιέρα του ο 3ος όμιλος, ο οποίος συνεχίζεται αυτή την εβδομάδα με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι κομισάριοι:

1ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-Καλαμάτα Αποστολίδης Β.-Εφραιμίδης (Θεοδωρόπουλος Γ.)
Βενετόκλειο 14.00 Διαγόρας Ρόδου-Ήφαιστος Αχιλλέας Καψιώχας-Αδαμόπουλος (Ξάνθος)
Κυπαρισσίας 17.00 Δίων ο Κυπαρισσεύς-Αίολος Αγυιάς Πατρών Μπούκας-Δημουλάς (Γιαλικάρης)
Λίντο 17.00 Εργοτέλης-ΣΔΥ Τρίπολης Κοτσίρης-Αναστασόπουλος (Μαγγανάς)
Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Σφήκα Αμαλιάδας Μαγκλογιάννης-Τσιμπούρης (Μάρκου Ανδρ.)

2ος Όμιλος (1η αγωνιστική)

Μυτιλήνης 15.30 Παπάδος Γέρας-Κορωπί Περδετζόγλου-Παπαδόπουλος Ανδρ. (Σαλαβός)
Ιστιαίας 14.00 Τελεθριακός-Πικέρμι Παπαφωτίου-Σπυρλιδάκης (Κάλφα)
Χίου 17.00 Βροντάδου-Βούρειος ΑΟΛ Χίου Καραμπιτσάκος-Τσάλας (Παντελής)
Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Δάφνη Σκαλτσής-Γρίβα (Πετρίδης)
Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλλιθέας-Μϊλων Θεοδωρόπουλος-Χρόνης (Βαμβακάς)

3ος όμιλος (2η αγωνιστική)

Ν. Πέρκιζας 17.00 Χαλάνδρι-Ποσειδών Λουτρακίου Λιαρομάτης-Πλέγας (Ζερβούδης
Π. Χανιώτη 14.00 Μύκονος-Πέρα Κούλης Κ.-Ραπτογιάννης
Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Ερμιονίδα Κοντίλης-Ροδίτης (Λιμνιάτης)
Κω 17.00 ΑΕ Δικαίου Κω-Πεύκη Κούλης Χ.-Παπαγεωργίου Δ. (Πλατέλλα)
Κρομμυώνιο 17.00 ΑΣ Τηρων Αγ. Θεοδώρων-Ελευθερία Μοσχάτου Κουτσοδήμος-Μπαβέλας (Σταμάτης)

4ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Αγριάς 18.00 Αγριά-Αγρίνιο Μελανίδης-Καρυπίδης Ι. (Μόρφη)
Σοφάδων 17.00 Σοφάδες-Νίκαια 2012 Μπούγλος Π.-Μπούγλος Ι. (Χλωρός)
ΕΑΝΚΙ 17.00 Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αλμυρός Τσακιράκη-Κωστής (Χαραλάμπης)
Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα-Καναλάκι Αχέρων Γιατρόπουλος-Λυτροσυγκούνης (Γκαρτζονίκας)
Χαλκιοπούλειο 19.00 Αναγέννηση Λαμίας-Αμπελώνας 1986 Λιόνας-Θεοδοσόπουλος (Κοτσιμπός)

5ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Ίκαροι Γιαννιτσών Τζιοπάνος Ν.-Καραβάς (Αργυρού)
Δ. Βικέλας 17.00 ΑΟΚ Βέροιας-Αριδαία Λυγούρας-Σταμπουλής (Καλότσης)
Μίκρας Α 17.30 Ναύαρχος Βότσης-Αριστοτέλης Νέδογλου-Καντζουρίδης (Φωτιάδης)
Ιβανώφειο 17.00 Γαλάζιοι-Αετοί Βέροιας Τσαρδούλιας-Αναστασιάδης Γ. (Τοζακίδης)
11ο Ευόσμου 18.00 ΔΕΚΑ – Καστοριά Συμεωνίδης-Ντόντης (Μήτσιου)

6ος όμιλος (1η αγωνιστική)

Αλ. Μπαλτατζής 17.00 Αρίων Ξάνθης-Σταυρούπολη Παπαθανασίου Στ.-Μιχέλης Θεμ. (Στουπίδης)
Κραχτίδη 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Ελπίς Αμπελοκήπων Αναστασιάδης Β.-Αγραφιώτης Β. (Μπρίγκος)
Μ. Γκράτσιος 17.00 ΒΑΟ-Ιωνικός Ιωνίας Τζιοπάνος Γ.-Κωνσταντινέλλης (Δέλλας)
Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλαμαριάς-Γάλατιστα Μπακάλης-Ράπτης (Κασαπίδης)
Περαίας 18.00 Ζέφυρος 02-Ασπίς Ξάνθης Ζέφυρος 02-Ασπίς Ξάνθης Γιαννούλης-Τοπαλίδης Κ. (Αστρεινίδης)

ΠΗΓΗ

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Μπάσκετ