fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική: Ντέρμπι και αναβολές – Όλο το πρόγραμμα

Γ’ Εθνική: Ντέρμπι και αναβολές – Όλο το πρόγραμμα

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της σημερινής δράσης στη Γ’ Εθνική.

Δυνατά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στη Γ’ Εθνική, παρά τις αναβολές. Η αγωνιστική στον 1ο όμιλο αναβλήθηκε, λόγω κρουσμάτων σε μια ομάδα και ορίστηκαν νέες ημερομηνίες για τις δύο απομείνασες στροφές.

Στον 2ο όμιλο, η Κοζάνη υποδέχεται τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας και χρειάζεται μόνο τη νίκη για να συνεχίσει να βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από τον Μακεδονικό.

Στον 3ο όμιλο, ο Ηρακλής Λάρισας κοντράρεται με τον Αμβρυσσέα Διστόμου, την ώρα που ο ΑΟ Υπάτου δοκιμάζεται εκτός έδρας από τη Νέα Αρτάκη. Στον 4ο όμιλο, η Παναχαϊκή παίζει στο Αγρίνιο, αλλά είναι ήδη πρωταθλήτρια.

Στον 5ο όμιλο διεξάγεται το εξ αναβολής Χαραυγιακός-Παναρκαδικός, για τη 19η αγωνιστική.

Στον 6ο όμιλο δεσπόζει το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στην Προοδευτική και τον Εθνικό, καθώς ο νικητής αγκαλιάζει τον τίτλο.

Στον 7ο όμιλο, ο πρωτοπόρος ΠΑΟ Ρουφ παίζει εκτός έδρας με τον Πόρο, ενώ ο Πανιώνιος αγωνίζεται με την ΑΕ Νεάπολης στο Λασίθι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

2ος όμιλος – 19η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-ΑΕΠ Κοζάνης
Θύελλα Σαρακηνών-Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
ΑΕ Λευκίμμης-ΑΣ Γιαννιτσά
Εδεσσαϊκός-Ηρακλής Αμπελοκήπων
ΦΣ Κοζάνη-Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Μακεδονικός-ΟΦΑΜ 1-0 (26/3)

3ος όμιλος – 21η αγωνιστική
Νέα Αρτάκη-ΑΟ Υπάτου
ΠΟ Φήκης-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
Ηρακλής Λάρισας-Αμβρυσσέας Διστόμου
ΠΟ Ελασσόνας-Δήμητρα Ευξεινούπολης
Θησέας Αγριάς-Αταλάντη
Ατρόμητος Παλαμά-Αετός Μακρυχωρίου 3-0 α.α.

4ος όμιλος – 25η αγωνιστική
Αίας Γαστούνης-ΑΟ Διαβολιτσίου
Παναγρινιακός-Παναχαϊκή
Διαγόρας Βραχνεΐκων-ΠΑΟ Βάρδας
Ναυπακτιακός Αστέρας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
Εθνικός Σκουλικάδου-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-1 (26/3)
Αναγέννηση Άρτας-Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.
Ρεπό: Παναιγιάλειος

5ος όμιλος – 19η αγωνιστική (εξ αναβολής)
Χαραυγιακός-Παναρκαδικός

6ος όμιλος – 20ή αγωνιστική
15:00 Αστέρας Βάρης-Αιολικός
Προοδευτική-Εθνικός
Αίας Σαλαμίνας-Κερατσίνι
Θύελλα Ραφήνας-ΑΟ Καραβά
Αήττητος Σπάτων-Πανελευσινιακός
Ρεπό: ΑΟ Πυλίου Κω

7ος όμιλος – 17η αγωνιστική
Πόρος-ΠΑΟ Ρουφ
Άρης Σούδας-Ατσαλένιος
Αλμυρός Γαζίου-Γιούχτας
ΑΕ Νεάπολης-Πανιώνιος
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Άγιος Νικόλαος

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική